Šveice Federeram par godu kals divas piemiņas monētas

Rodžers Federers, sportazinas.com
Rodžers Federers | Foto: US Open

Par godu leģendārajam tenisistam Rodžeram Federeram, nākamgad apgrozībā nonāks divas speciālā izlaiduma piemiņas monētas, pirmdien paziņoja Šveices valdība.

“Pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē, “Swissmint” nolēmusi laist klajā piemiņas monētas, kas veltītas vēl dzīvu esošai personai,” teikts Šveices valdība paziņojumā.

Tiek vēstīts, ka Federera seja 95 000 eksemplāros rotās Šveices 20 franku sudraba monētas, kas plašākai publikai būs pieejamas no nākamā gada janvāra, bet maijā būs pieejamas arī 50 franku zelta monētas.

“Federers ir ne tikai Šveices veiksmīgākais sportists, bet arī lielisks šīs valsts vārda nēsātājs,” vēstīts paziņojumā.

Federers, kuram šobrīd ir 37 gadi, karjeras laikā uzvarējis 20 “Grand Slam” titulus, kas ir absolūts rekords. Tāpat viņam pieder vēl vairāki rekordi, tādējādi viņš tiek dēvēts par vienu no visu laiku labākajiem tenisistiem pasaulē.

“Paldies Šveice un “Swissmint” par šo neizsakāmo godu un privilēģiju,” sociālajā vietnē “Twitter” publicētajā video teica Federers.

Leģendārais šveicietis šo sezonu noslēdza kā pasaules trešā rakete. Tikmēr kā pirmais numurs viņš sezonu noslēdzis piecas reizes – laika posmā no 2004. līdz 2007.gadam un arī 2009.gadā.

Šosezon viņa rēķinā četras trofejas, bet karjeras laikā viņš kopumā triumfējis 103 reizes.

Federers šosezon Vimbldonas turnīrā sasniedza finālu, tomēr tajā piekāpās serbam Novakam Džokovičam. Savu pēdējo trofeju viņš izcīnīja Bāzeles “ATP World Tour 500” sacensībās, bet sezonas noslēguma jeb “ATP Finals” turnīrā viņš apstājās pusfinālā, zaudējot grieķim Stefanam Cicipam, kurš vēlāk arī triumfēja čempionātā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par