Šveice šokē Somiju un iekļūst pusfinālā (VIDEO)

17/05/2018 23:30
Šveices hokeja izlase, Sportazinas.com

Pasaules čempionāta pusfinālā iekļuvusi Šveices izlase, kas ar rezultātu 3:2 negaidīti pieveica Somijas valstsvienību. Pusfinālā šveiciešus sagaida cīņa ar hokeja dzimetenes, Kanādas, pārstāvjiem.

Šajā pasaules čempionātā pusfināli notiks sestdien, kamēr cīņas par medaļām norisināsies svētdien.

Līdz ar to Somija pirmo reizi kopš 2015.gada nepārvarēja ceturtdaļfinālu, bet Šveice pirmo reizi kopš 2013.gada iekļuva pusfinālā, kur šveiciešiem būs jāspēlē pret Kanādas izlasi, kas ceturtdien papildlaikā ar rezultātu 5:4 apspēlēja Krieviju.

Spēles pirmajā trešdaļā Somija kādā no epizodēm meistarīgi izspēlēja ripu līdz Markusam Nutivāram, kurš to nekļūdīgi meta tīklā. Pirmais spēles nogrieznis beidzās ar minimālu somu pārsvaru, bet otrajā Šveices valstsvienība sagādāja savai pretiniecei pamatīgas problēmas.

Vispirms no vārtu priekšas ripu vārtos raidīja Enzo Korvi, izlīdzinot rezultātu, turklāt Džoels Vermīns pēc dažām minūtēm lauzās vārtu virzienā un panāca pārsvaru savai komandai.

Tomēr Šveices valstsvienība neapstājās un pārsteidza Somiju vēlreiz, kad ripu pustukšos vārtos pēc nepilnas minūtes meta Gregorijs Hofmans. Somijas izlase otrās trešdaļas turpinājumā nespēja kādus vārtus atgūt, tomēr tas izdevās spēles pēdējā periodā.

Somija nonāca vairākumā, kuru realizēja Miko Rantanens, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr mača turpinājumā, lai arī Somija ar visiem spēkiem centās glābt situāciju, tas neizdevās un Šveice iekļuva sacensību pusfinālā.

Šveices valstsvienības labākais sasniegums pasaules čempionātos ir nokļūšana finālā 2013.gadā, kad šveicieši pēdējā turnīra spēlē piekāpās Zviedrijas valstsvienībai. Savukārt 2017.gada pasaules čempionātā Šveice sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā zaudēja zviedriem.