Šveice, Krievija un Vācija centīsies spert vēl vienu soli tuvāk ceturtdaļfinālam

Šveices hokeja izlase, sportazinas.com
Foto: REUTERS/Vasily Fedosenko/Scanpix/LETA

Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē notiekošajā 2019. gada pasaules čempionātā šodien tiks aizvadītas četras spēles. Turnīra sestajā dienā ASV mērosies spēkiem ar Lielbritāniju, B grupas līdere Šveice aizvadīs maču pret Norvēģiju, A grupas līdere Vācija tiksies ar mājinieci Slovākiju, bet B grupas vicelīdere Krievija krustos nūjas ar Latvijas izlases vakardienas pretinieci Itāliju.

PČ hokejā, Vācija - Slovākija
15.05.2019.
1
4.10
X
5.00
2
1.67

Dienas pirmajā A grupas spēlē ASV valstsvienība pulksten 17:15 mērosies spēkiem ar elites divīzijā pēc 25 gadu pārtraukuma spēlējošo Lielbritānijas izlasi (tiešraide ”360 TV” kanālā). Lai gan amerikāņi čempionāta ievadā piedzīvoja negaidītu zaudējumu pret mājiniekiem slovākiem (1:4), nākamajos divos mačos viņi ir izcīnījuši uzvaras – 7:1 pār francūžiem un 3:2 papildlaikā pār A grupas vicelīderiem somiem. Turpretim briti atgriešanās spēlē elites divīzijā tikai ar 1:3 piekāpās A grupas līderei Vācijai, taču nākamajās divās cīņās ir cietuši divas ļoti smagas sagrāves – 0:8 pret kanādiešiem un 0:9 pret dāņiem.

Otras grupas pirmajā mačā B grupas līdere un pašreizēja vicečempione Šveice pulksten 17:15 aizvadīs cīņu pret Norvēģijas valstsvienību (tiešraide ”360 TV Hokejs” kanālā). Šveicieši līdz šim pasaules čempionātu ir aizvadījuši lieliski un trīs spēlēs svinējuši trīs panākumus – 9:0 pār itāļiem, 3:1 pār Latvijas izlasi un 4:0 pār austriešiem. Savukārt norvēģi trīs mačos piedzīvojuši trīs neveiksmes – 2:5 pret krieviem, 2:7 pret čehiem un 1:9 pret pēdējo divu gadu pasaules čempioniem zviedriem. Šveice pret Norvēģiju pasaules čempionātos šodien aizvadīs trešo savstarpējo spēli kopš 2016. gada. Abās iepriekšējās cīņās izlases dalīja uzvaras uz pusēm – 2016. gadā norvēģi uzvarēja papildlaikā ar 4:3, bet pēc gada šveicieši izcīnīja sauso panākumu ar 3:0.

A grupas līdere Vācija pulksten 21:15 tiksies ar mājinieci Slovākiju (tiešraide ”360 TV” kanālā). Vācieši līdz šim pasaules čempionātu ir aizvadījuši lieliski un pirmajos trīs mačos ir ieguvuši deviņus no deviņiem punktiem – 3:1 pret britiem, 2:1 pret dāņiem un vakar 4:1 pret francūžiem. Tikmēr slovāki pirmajās trīs spēlēs ieguvuši tikai trīs punktus. Kaut gan mājinieki pirmajā spēlē ar 4:1 pārspēja amerikāņus, nākamajās divās cīņās viņi ir piedzīvojuši divus zaudējumus – 2:4 pret grupas vicelīderiem somiem un 5:6 pret kanādiešiem. Pēdējā spēlē piedzīvotā neveiksme pret Kanādu slovākiem bija ļoti sāpīga, jo izšķirošos vārtus viņi ielaida tikai 1,8 sekundes līdz pamatlaika beigām un neizcīnīja nevienu punktu. Arī Vācija pret Slovākiju pasaules čempionātos šodien aizvadīs trešo savstarpējo maču kopš 2016. gada. Vienīgi šo valstsvienību pēdējās divās tikšanās reizēs ir uzvarējusi viena un tā pati izlase – Vācija 2016. gadā sagrāva Slovākiju ar 5:1, bet pēc gada mājās notiekošajā pasaules čempionātā svinēja panākumu pēcspēles metienu sērijā – 3:2.

Savukārt B grupas otrā spēcīgākā komanda Krievija pulksten 21:15 krustos nūjas ar Latvijas valstsvienības vakardienas pretinieci Itāliju, kas atgriezusies elites divīzijā pēc viena gada pārtraukuma (tiešraide LTV7 kanālā). Krievi līdz šim trīs spēlēs ir izcīnījuši trīs uzvaras un ieguvuši deviņus no deviņiem punktiem – 5:2 pret norvēģiem, 5:0 pret Latvijas izlases pirmajiem pretiniekiem austriešiem un 3:0 pret mūsu hokejistu nākamajiem pretiniekiem čehiem. Turpretim itāļi piedzīvojuši trīs sausos zaudējumus – 0:9 pret grupas līderiem šveiciešiem, 0:8 pret iepriekšējo divu gadu pasaules čempioniem zviedriem un pēdējā mačā 0:3 pret Latviju. Krievija pret Itāliju iepriekšējo reizi pasaules čempionātā spēlēja 2017. gadā, kad sabēra desmit ripas pretinieku vārtos un svinēja panākumu ar 10:1.

Pēc pirmajām trim spēļu kārtām A grupas līdere ar deviņiem punktiem ir Vācija, kam ar attiecīgi septiņiem un sešiem punktiem seko Somija un Kanāda. Pa pieciem punktiem ir izcīnījušas Dānija un ASV, trīs punktus ieguvusi mājiniece Slovākija, divus punktus nopelnījusi Dānija, pie viena punkta tikusi Francija, bet nevienu punktu nav izcīnījusi Lielbritānija.

Tikmēr B grupas vadībā pēc pirmajām trim spēļu kārtam ar deviņiem punktiem ir izvirzījušās Šveice un Krievija, kam ar sešiem punktiem seko Zviedrija, Čehija un Latvija. Savukārt Austrija, Norvēģija un Itālija vēl nav izcīnījušas nevienu punktu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par