Šveices hokejisti izlaiž četru vārtu pārsvaru, bet “bullīšos” uzvar Slovēniju(VIDEO)

06/05/2017 16:52

Šveices hokeja izlase pasaules čempionāta augstākās divīzijas mačā sestdien Parīzē ar 5:4 (4:0, 0:1, 0:3, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Slovēniju.

Uzvaras “bullīti” šveiciešiem realizēja “Lugano” vienības uzbrucējs Damjens Brunners, kura komandas biedrs Elvis Merzļikins Ķelnē kaldināja Latvijas izlases uzvaru 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pār Dāniju.

Šveices izlase pamatlaikā visus savus četrus vārtus guva pirmā perioda otrajā pusē. Pusotru minūti pirms otrā perioda beigām slovēņi vienus vārtus atguva, trešās trešdaļas sākumā panāca 2:4, bet, tuvojoties pamatlaika beigām, pusotras minūtes laikā no divu vārtu deficīta tika panākts neizšķirts.

Pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienu sērijā vienīgais savu “bullīti” realizēja Brunners, atnesot šveiciešiem uzvaru.

B apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Kanādai un Somijai, divus punktus guvusi Šveice, viens punkts ir Slovēnijai, bet bez punktiem pirmajos mačos palika Baltkrievija un Čehija, kamēr Norvēģija un Francija turnīrā iesaistīsies šovakar.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē