Šveices uzbrucējs iesit “hat-trick” puslaikā, Spānija pieveic bez Holanna spēlējošo Norvēģiju

25/03/2023 21:29
Šveices futbola izlase

Renato Štefens sestdien guva trīs vārtus pirmajā puslaikā un palīdzēja Šveices vīriešu futbola izlasei izcīnīt pārliecinošu panākumu 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā spēlē.

I apakšgrupas spēlē Šveice viesos ar rezultātu 5:0 (3:0) guva panākumu pār Baltkrieviju. Štefens izvirzīja vadībā šveiciešus jau pēc spēlētām četrām minūtēm, bet vēl pēc 13 minūtēm viņam izdevās tikt pie atlēkušās bumbas un raidīt to pretinieku vārtos,  dubultojot pārsvaru.  29.minūtē Štefens panāca 3:0 un, lai gan pēc tam tika iesaistīta VAR, aizmugure netika konstatēta, un vārti tika ieskaitīti. Savukārt otrajā puslaikā šveiciešiem izdevās gūt divus vārtus trīs minūšu laikā, šoreiz precīziem esot Granitam Džakam un Zeki Amduni.

Citā I apakšgrupas spēlē Kosova izbraukumā ar rezultātu 1:1 (1:0) spēlēja neizšķirti pret Izraēlu. Kosovas izlase izvirzījās vadībā pirmajā puslaikā, kad izraēlietis Elazars Dasa raidīja bumbu pats savos vārtos, bet otrā puslaika ievadā rezultātu izlīdzināja Dors Perecs. Vēl I apakšgrupā Rumānija viesos ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Andoru.  Pirmajā puslaikā 1:0 Rumānijas labā panāca Deniss Mans, bet otrajā puslaikā pēc spēlētām piecām minūtēm pārsvaru dubultoja Deniss Alibecs.

I grupas tabula

Savukārt A apakšgrupas mačā Skotija ar 3:0 (1:0) guva panākumu pār Kipru. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Skots Maktominejs, bet vienu reizi pretinieku vārtsargu pārspēja Džons Makgins.

Vēl Spānijas vīriešu futbola izlase, divus vārtus gūstot Hoselu, otrā A apakšgrupas spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:0 (1:0) pārspēja Norvēģiju.  Lai izvirzītos vadībā, laukuma saimniekiem bija nepieciešamas 13 minūtes, kad pēc Alehandro Baldes piespēles Norvēģijas vārtsargu pārspēja Dani Olmo.

Mača 80.minūtē norvēģiem bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, taču Aleksanders Sērlots no tuvas distances sita bumbu pāri Spānijas vārtiem.  Neilgi pēc tam spāņiem izdevās dubultot pārsvaru, precīzam esot Hoselu, kurš laukumā devās tikai 81.minūtē un 32 gadu vecumā guva savus pirmos vārtus Spānijas valstsvienības rindās. Hoselu apmēram minūti vēlāk guva arī otros vārtus un panāca 3:0 Spānijas labā.