Sveiciens no Rīgas – “Dinamo” Indraši sagaida ar četriem vārtiem un uzvaru derbijā (VIDEO)

11/09/2018 21:58

Trešo panākumu aizvadītajās piecās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlēs šovakar guvusi Rīgas “Dinamo”, kas savā laukumā ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) pārspēja Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dynamo”.

Vārtus mājinieku labā guva Matiass Mitinens, Metjū Majone, Andris Džeriņš (+ rezultatīva piespēle) un Līnuss Videls.

Tikmēr Indrašis spēli uzsāka Maskavas kluba trešajā uzbrucēju virknējumā, taču 16:49 uz ledus pavadītajās minūtes ar rezultativitātes punktiem un metieniem pa vārtiem neizcēlās.

Līdz ar šo panākumu rīdzinieki iekrājuši jau septiņus punktus, kas Rietumu konferences kopvērtējumā ļauj pakāpties uz trešo pozīciju. Nākamo maču “Dinamo” aizvadīs 16. septembrī izbraukumā pret Pekinas “Kunlun Red Star”.

Pēc sekmīgi aizvadītajiem pirmajiem diviem mačiem pret Novosibirskas “Sibir” (3:0) un Čerepovecas “Severstal” (2:3 pagarinājumā) rīdzinieki šovakar lūkoja uz pozitīvas nots noslēgt pirmo mājas spēļu sēriju šosezon, uzņemot bijušā Rīgas komandas kapteiņa Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dynamo”. Jau pašā mača ievadā par spēles laika vilcināšanu (ripa izraidīta ārpus laukuma) divu minūšu noraidījumu saņēma Brendons Makmilans.

Viesiem bija nepieciešamas vien 28 sekundes, lai realizētu skaitlisko vairākumu – vārtu priekšā piespēli saņēma Daņils Tarasovs, krieva pirmo metienu atvairīja Kristers Gudļevskis, taču maskavietis bija pirmais pie atlēkušās ripas un ar atkārtotu metienu to raidīja mūsējo cietoksnī (1:0). Pēc rezultāta atklāšanas “Dynamo” spēlētāji turpināja veidot bīstamus momentus mājinieku aizsardzības zonā, kamēr Ģirta Ankipāna padotie vēl tikai meklēja savu spēli.

13. minūtē ciemiņus pēc Laura Dārziņa metiena glāba Aleksandrs Jerjomenko, tomēr jau nākamajā minūtē teicams pretuzbrukums tika noslēgts ar ripu jau tukšos “Dynamo” vārtos. Mājinieki pārtvēra ripu, uzbrukumā traucās Kevins Klārks, tālāk piespēlēja ripu Makmilanam, kurš nepaskopojās ar piespēli un uz tukšu sāncenšu vārtu stūri ripu nogādāja pie Matiasa Mitinena. Soms nekļūdījās – 1:1. Perioda atlikušajās minūtēs savā aizsardzības zonā rupji kļūdījās Gunārs Skvorcovs, kura piespēli viegli pārtvēra Maksims Afinogenovs. Pieredzējušais uzbrucējs gan šo dāvanu nespēja izmantot, jo vārtos lieliski darbojās Gudļevskis.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē bīstamāk uzbrūk Maskavas kluba spēlētāji, taču gan ar Dastina Boida, gan Patrika Zakrisona raidījumiem galā tiek Gudļevskis. Rīdzinieki pamazām sāka arvien biežāk un stabilāk uzturēties pretinieku aizsardzības zonā, kas 33. minūtē vainagojās ar vadības pārņemšanu. Pirmais pie ripas aiz pretinieku vārtiem bija Andris Džeriņš. Sekoja atspēle atpakaļ Markam Dzaneti, kurš ripu pāradresē Metjū Majonem. Kanādietis novērtē situāciju un saprot, ka var slidot vēl tuvāk vārtiem, seko spēcīgs un netverams raidījums no tuvas distances – 2:1. Kolorītajam aizsargam pirmie vārti KHL!

Maskavieši metās atspēlēties, taču “Dinamo” cietoksnī joprojām lielisks bija Gudļevskis, perioda izskaņā tiekot galā ar vairākiem bīstamiem pretinieku metieniem. Ciemiņu situācija vēl bēdīgāka kļuva trešdaļas priekšpēdējā minūtē – sāncenšu zonā meistarīgi ripu pieturēja Mārtiņš Dzierkals, atspēlēja to uz zilās līnijas esošajam Šuļeņinam, kurš, ilgi nedomājot, raidīja to vārtu virzienā. Jerjomenko redzamību sekmīgi aizsedz Frenks Razgals un Džeriņš, sekmējot ripas lidojumu “Dynamo” cietoksnī. Vārtu guvums pēc ilgākas video atkārtojuma izpētes tika ieskaitīts Džeriņa kontā, kurš nedaudz mainīja ripas lidojuma virzienu – 3:1.

Noslēdzošo periodu ar pamatīgu spiedienu rīdzinieku aizsardzības zonā uzsāk viesi, kas noved pie Līnusa Videla un Kristapa Sotnieka noraidījumiem un spēlēšanu trijatā pret pieciem. “Dynamo” spēj izmantot lielo pārsvaru, un pēc Iļjas Ņikuļina spēcīgā metiena no tuvas distances rezultāta starpība tiek samazināta līdz minimumam – 2:3. Tomēr drīz vien pēc tam pie iespējas spēlēt vairākumā tiek arī “Dinamo”, kas netiek izniekota. Dārziņš piespēlē Miķelim Rēdliham, kurš ripu tālāk nogādā Videlam. Lieliskā formā esošais zviedrs ar teicamu metienu liek Jerjomenko šovakar kapitulēt jau ceturto reizi – 4:2.

Trešdaļas turpinājumā komandas apmainījās ar divu minūšu noraidījumiem, taču rezultāts uz tablo saglabājās nemainīgs. Tuvojoties mača izskaņai, viesu spiediens sāka pieaugt. “Dinamo” aizsardzība ar Gudļevski priekšgalā gan joprojām līmenī. Minūti pirms finālsirēnas sāncenši nomainīja Jerjomenko pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr arī tas nedeva vēlamo rezultātu, un rīdzinieki varēja svinēt panākumu – 4:2!

KHL pamatturnīrs, 11. septembris

Rīgas “Dinamo” – Maskavas “Dynamo” 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Vārti: 0:54 Tarasovs (Kagarļickis, Šipačovs)(vair.) 0:1, 13:09 Mitinens (Makmilans, Klārks) 1:1, 32:43 Majone (Dzaneti, Džeriņš) 2:1, 38:49 Džeriņš (Šuļeņins, Dzierkals) 3:1, 41:39 Ņikuļins (Afinogenovs)(vair.) 3:2, 44:48 Videls (Rēdlihs, Dārziņš)(vair.) 4:2