Svinīgi noslēgtas Pekinas paraolimpiskās spēles

13/03/2022 15:58
Paraolimpiskās spēles

Svētdien ar svinīgu ceremoniju Pekinā tika noslēgtas 2022.gada ziemas paraolimpiskās spēles. Pēc muzikāla ievada norisinājās valstu sportistu parāde, kurā tie piedalījās kopā ar brīvprātīgajiem.

Nodot paraolimpisko spēļu karogu 2026.gada sporta foruma rīkotājai Milānai un Kortīnai, tika noslēgtas 2022.gada Pekinas paraolimpiskās spēles. Karogu saņēma Milānas mēra vietniece Anna Skavuco un Kortīnas D’Ampeco mērs Džanpjetro Gedina. Ziemas paraolimpiskās spēles Pekinā notika no 4.marta līdz 13.martam. Tiek lēsts, ka tajās sacentās apmēram 560 sportisti no 46 pasaules valstīm.

Pārliecinošu uzvaru medaļu kopvērtējumā izcīnīja Ķīna, kas guva 18 zelta, 20 sudraba un 23 bronzas godalgas. Parasportisti no karadarbības skartās Ukrainas tikai pēdējā brīdī ieradās Pekinā, taču tas netraucēja izcīnīt otro vietu medaļu ieskaitē – viņiem 11 zelta, desmit sudraba un astoņas bronzas godalgas. Trešo vietu ieņēma Kanāda, kas izcīnīja astoņas zelta, sešas sudraba un 11 bronzas medaļas.

Dažas dienas pirms paraolimpisko spēļu sākumā tika diskvalificētas Krievijas un Baltkrievijas komandas. Krievija, iebrūkot Ukrainā, un Baltkrievija, sniedzot atbalstu Krievijai, pārkāpušas olimpisko pamieru, kas noslēgsies septiņas dienas pēc paraolimpisko spēļu beigām.

Latvija Pekinā bija pārstāvēta ratiņkērlingā. Latvijas komandā bija skips Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko un Aleksandrs Dimbovskis, kā arī Latvijas ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske un fizioterapeite Signe Rinkule.

Latvijas izlase desmit spēlēs izcīnīja četras uzvaras, kas debijā paraolimpiskajās spēlēs deva devīto vietu. Latvija ziemas paraolimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta otro reizi valsts vēsturē. 1994.gadā Lillehammerē Latviju distanču slēpošanā pārstāvēja Aldis Šūpulnieks.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Miks Indrašis
29/06/2022 18:12

Indrašis bez sirdsapziņas pārmetumiem savu karjeru turpinās Krievijas komandā

Latviešu hokejists Miks Indrašis savu karjeru turpinās Krievijas komandā Maskavas “Spartak”, paziņojusi vienība. Līgums ar latvieti ticis noslēgts uz vienu sezonu. ⚡️ Хоккейный клуб «Спартак» Москва заключил контракт на один…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām