Svitoļina sasniedz Ķīnā notiekošo WTA sezonas noslēguma posma finālu

02/11/2019 15:11

Šveices tenisiste Belinda Benčiča sestdien Ķīnā notiekošajā “WTA Finals” jeb sezonas noslēguma turnīra pusfinālā izstājās trešajā setā, ļaujot pērnā gada finālistei Jeļinai Svitoļinai no Ukrainas, otro gadu pēc kārtas spēlēt finālā.

Benčiča (WTA 7.) pusfinālā ar rezultātu 7-5, 3-6, 1-4 piekāpās Svitoļinai (WTA 8.), izstājoties trešā seta galotnē.

Svitoļinai pirmā seta piektajā geimā neizdevās lauzt pretinieces servi, bet jau nākamajā izspēlē to izdarīja Benčiča, panākot 4-2. Septītajā geimā Svitoļina zaudēto atguva, tomēr 12.geimā neprata nosargāt savu servi, kas ļautu aizvadīt taibreiku.

Otrajā setā Svitoļina pretiniecei atņēma pirmo servi, bet vēlāk otrajā un sestajā geimā prata aizstāvēt savējo. Devītajā geimā ukrainiete ar pirmo iespēju nespēja panākt 6-3, bet brīdi vēlāk pie otrā seta punkta, viņa panāca trešo setu spēlē. Ukrainas sportiste nezaudēja tempu un arī trešā seta ievadā atņēma pretiniecei servi, kura jau bija manāmi pagurusi, jo cīnījās ar savainojumu. Šveiciete trešajā setā aizvadīja tikai piecus geimus un īsi pēc tam izstājās no spēles, savainojuma dēļ.

Svitoļina šajā spēlē veica 16 netveramas serves, kamēr pretiniece atbildēja vien ar trijām.

Benčiča medicīnisko pārtraukumu pieprasīja jau pirmā seta 11.geimā, lūdzot apskatīt viņas augšstilba muskuli. Zīmīgi, ka Svitoļina šosezon nav izcīnījusi nevienu titulu, bet svētdien viņai būs iespēja izcīnīt pirmo titulu sezonā un otro “WTA Finals” trofeju karjerā.

“Rīt beidzot ir pēdējā šīs sezonas spēle. Tā nebūs viegla, bet kortā atstāšu visus spēkus, lai otro gadu pēc kārtas virs galvas celtu trofeju,” pēc panākuma pusfinālā teica Svitoļina.

Sestdien otrā pusfināla spēlē tiksies pasaules pirmā rakete un šī turnīra debitante Ešlija Bārtija no Austrālijas un Karolīna Plīškova no Čehijas (WTA 2.).

Šī gada WTA sezonas noslēguma turnīra uzvarētāja saņems rekordlielu naudas balvu profesionālajā tenisā. Turnīrā uzvarētāja var saņemt līdz pat 4 725 000 ASV dolāru (aptuveni 4 237 000 eiro), ar nosacījumu ja viņa uzvarēs arī visās trīs apakšgrupu spēlēs.

Ja čempione pirms tam apakšgrupā piedzīvos vienu vai divus zaudējumus, balva būs mazāka, bet tā tik un tā pārsniegs četrus miljonus ASV dolāru. Kopš 2003.gada, kad “WTA Finals” pirmajā fāzē ir grupu turnīrs, turnīru bez zaudējumiem noslēgušas astoņas tenisistes.

WTA sezonas noslēguma kopējais balvu fonds ir dubultots un tas sasniegs 14 miljonus ASV dolāru. Iepriekšējos piecus gadus turnīrs norisinājās Singapūrā, bet šogad tas debitē Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā.

“WTA Finals” piedalās astoņas sezonas labākās tenisistes.

Aizpērn Aļona Ostapenko kļuva par pirmo Latvijas tenisisti, kura piedalījusies WTA sezonas noslēguma turnīrā. Viņa apakšgrupā uzvarēja vienā no trim spēlēm un pusfinālam nekvalificējās.

Pērn sezonas noslēguma turnīrā triumfēja ukrainiete Svitoļina, kura uzvarēja visos mačos.