T.Dukurs kāpj uz pjedestāla, M.Dukuram neveiksmīgs Vistleras posms

Tomass Dukurs - Skeletons - Sportazinas.com

Latvijas skeletonists sestdien izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa posmā 2010.gada olimpisko spēļu trasē Vistlerā, kamēr palika sestais.

Īpaši neveiksmīgs latviešiem bija pirmais brauciens, kurā abi pieļāva kļūdas, Tomasam Dukuram pēc esot dalītā sestajā vietā, kamēr Martins Dukurs bija vien astotais. Otrajā braucienā jau Martins Dukurs bija trešais ātrākais, kaut pats nebija apmierināts ar savu braucienu, kamēr viņa vecākais brālis sasniedza ceturto rezultātu.

Sacensībās droši triumfēja Dienvidkorejas pārstāvis Sunbins Juns, kurš divu braucienu summā par 0,75 sekundēm apsteidza krievu Ņikitu Tregubovu.

Tikmēr Tomass Dukurs uzvarētājam zaudēja 0,99 sekundes, spējot iekļūt trijniekā, bet Martins Dukurs atpalika par 1,17 sekundēm.

Ārpus sešinieka Pasaules kausa posmā Martins Dukurs iepriekšējo reizi bijis 2013.gada decembrī, kad guva astoto vietu Leikpleisidā, bet sestais reizi viņš bija arī pagājušajā sezonā.

Pirmajā braucienā Juns finišēja pēc 51,99 sekundēm un par 0,12 sekundēm laboja trases rekordu, kas kopš 2016.gada janvāra piederēja Tomasam Dukuram.

Pēc sezonas trim posmiem par kopvērtējuma līderi ar 660 punktiem kļuvis Suns, kuram ar 611 punktiem seko Martins Dukurs, bet uz trešo pozīciju ar 568 punktiem pakāpies Tomass Dukurs, kuram 14 punktus zaudē Tregubovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka SOK trešdien krievam Aleksandram Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs planētas titulētākais skeletonists M.Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim T. Dukuram tagad pienākas bronzas godalga.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ceturtdien piemēroja pagaidu diskvalifikāciju Tretjakovam un trim Krievijas skeletonistēm, līdz ar to Vistlerā viņi nestartēja, taču lēmumi par medaļu pārdali netika pieņemti. Kā zināms, viens no IBSF lielākajiem atbalstītājiem ir Krievijas gāzes koncerns “Gazprom”.

M.Dukurs pirmajos divos posmos izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu, kamēr brālis Tomass bija sestajā un dalītā ceturtajā pozīcijā. Tikmēr ļoti sīvu konkurenci Latvijas vadošajam skeletonistam sastāda Juns, kurš bija labākais iepriekšējā etapā.

Planētas titulētākajam skeletonistam M.Dukuram, ļoti iespējams, šī ir pēdējā sezona, jo iepriekš viņš izteicies, ka pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm varētu likt punktu sportista karjerai.

Pasaules kausa posmos šosezon notiks kvalificēšanās Phjončhanas spēlēm. Kvalifikācija skeletonā noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa etapiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 30 dalībniekus. Trīs valstis varēs pieteikt pa trim dalībniekiem, sešas pa diviem, bet piecas – pa vienam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par