T. Dukurs: Nākamnedēļ Siguldā nav plānots doties trasē

09/02/2023 12:45
Nokopēts
Tomass Dukurs

Nākamnedēļ Siguldā paredzētajā Pasaules kausa posmā bobslejā un skeletonā sportista karjeru beigušais skeletonists Tomass Dukurs trasē nedosies, sarunā ar ziņu aģentūru LETA apliecināja Dukurs.

Dukurs, kurš vēl vasarā cerēja, ka varētu piedalīties pasaules čempionātā dabīgajā Sanktmoricas trasē Šveicē, par lēmumu beigt sportista karjeru paziņoja pirms divām nedēļām. Pirms diviem mēnešiem viņam tika operēti abi cirkšņi, un ikdienas dzīvē operācijas sekas nemaz nav jūtamas, par savu veselību saka Dukurs. “Nākamnedēļ nav plānots doties trasē. Ir piedāvājuši, bet kādu brīdi laikam trasē doties negribēsies. Turklāt arī operācija ir bijusi ne tik sen – ja ikdienā viss ir labi, tad nezinu, kā organisms reaģētu uz slodzi. Turklāt Siguldā nav tā vieglākā trase. Varbūt kādu citu gadu,” saka panākumiem bagātais sportists.

Savu vairāk nekā 20 gadus ilgušo skeletonista karjeru vecākais no brāļiem Dukuriem vērtē šādi: “Karjera bija ilga. Bija daudz labu mirkļu. Tikai pašos svarīgākajos mačos – olimpiskajās spēlēs – netiku līdz goda pjedestālam, kaut biju ļoti tuvu. Citās sacensībās šis mērķis tika piepildīts.” “Mums bija ļoti smagi, jo Latvijā šo sporta veidu sākām no nulles. Ja būtu tā kā tagad britiem, kad kāds kā Martins Dukurs atbrauktu pie mums un vēl atvestu ekipējumu, medaļu noteikti būtu daudz vairāk,” saka viens no skeletona celmlaužiem Latvijā.

Dukurs atzīst, ka, ņemot vērā sasniegumus, viņš noteikti ir gandarīts, taču “veselības jomā sportošanu noteikti kādā brīdī nāksies nožēlot”. “Ko varēju, izdarīju. Kādreiz konkurenti bija labāki, dažreiz tehnika viņiem bija labāka, jo šis tomēr ir tehnisks sporta veids. Sev neko pārmest nevaru,” skaidro Dukurs.

Šobrīd viņš vada kopā ar brāli Martinu nodibināto transporta loģistikas uzņēmumu. Dukurs ir uzvarējis divos Pasaules kausa izcīņas posmos Siguldā, 2004.gadā svinot sensacionālu uzvaru un 2021.gadā atkārtojot panākumu. Vēl viņa kontā ir 16 sudraba un 14 bronzas godalgas. Viņa rēķinā ir pasaules čempionāta bronzas godalga 2015.gadā Vinterbergā.

Tomass ir 2016.gada Eiropas čempions, dalot pirmo vietu ar brāli, kā arī četrkārtējs kontinenta meistarsacīkšu sudraba un trīskārtējs bronzas godalgu ieguvējs. Dukurs ir piedalījies četrās olimpiskajā spēlēs, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnot ceturto vietu, 2018.gadā Phjončhanā – piekto, bet pērn Pekinā – devīto vietu.

Arī Tomass Dukurs nolemj noslēgt karjeru

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām