Taekvondo cīkstone Tarvida kāpj uz pjedestāla Pasaules Universiādē

Inese Tarvida, sportazinas.com
Inese Tarvida | Foto: Taekwondo Data

Latvijas cīkstone piektdien Itālijā notiekošajā Pasaules Universiādē izcīnīja bronzas godalgu svara kategorijā līdz 53 kilogramiem.

Tarvida svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Universiādē bija izlikta ar otro numuru, bet pēc izlozes noskaidrojās, ka pirmā cīņa latvietei būs jāaizvada ar pašreizējo pasaules čempioni Fannapu Harnsujinu no Taizemes. Šajā cīņā pārliecinoši labākā izrādījās Tarvida, kura ar 16-0 izcīnīja uzvaru. Savukārt ceturtdaļfinālā viņai pretim stājās vēl viena nopietna pretiniece – divkārtējā pasaules čempionāta bronzas medaļniece Čarosa Kajumova no Uzbekistānas.

Arī Čarosa nespēja apstādināt Tarvidu, kura izcīnīja uzvaru ar 11:9. Savukārt pusfinālā latvietei bija jāspēkojas ar Taivānas sportisti Poju Su. Cīņai tuvojoties beigām tā ieilga, jo Tarvidas treneris iesniedza protestu par iepriekš saņemto soda punktu, tāpēc tiesnesim nācās vērot video atkārtojumu, kas gan nedeva rezultātu. Latviete pēc lielās pauzes ātri vien spēja izdarīt precīzu sitienu un panāca neizšķirtu 3:3, tādējādi cīņa turpinājās papildlaikā. Tas gan noritēja visai pasīvi abu cīkstoņu izpildījumā, bet tiesneši uzvaru piešķīra taivānietei, līdz ar to Tarvida izcīnīja bronzas godalgu.

Jau ziņots, ka Ineses Tarvidas māsa Jolanta svara kategorijā līdz 57 kilogramiem iepriekš sacensībās aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur gan piekāpās čīlietei Fernandai Agvirrei. Tādējādi latvietei dalīta piektā vieta turnīrā.

Latviju pasaules Universiādē pārstāv 32 sportisti no 11 Latvijas augstskolām, kā arī divām ārzemju izglītības iestādēm. Latvijas studenti startē deviņos sporta veidos: basketbolā vīriešiem, džudo, šaušanā, paukošanā, peldēšanā, tekvondo, tenisā, sporta vingrošanā un vieglatlētikā.

Pirms diviem gadiem Universiādē Latvijas delegācija izcīnīja trīs medaļas. Pie sudraba tika basketbolisti un Gunta Vaičule 200 metru sprintā, kamēr bronzu trīssoļlēkšanā ieguva Māra Grīva.

Pasaules Universiāde noslēgsies nedēļas nogalē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par