Taivānas uzņēmējs plāno iegādāties Prohorova atlikušo “Nets” daļu

Džozefs Cajs, sportazinas.com
Džozefs Cajs | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () klubs Bruklinas “Nets” drīzumā nonāks tikai viena īpašnieka rokās. Proti, Taivānas izcelsmes kanādiešu uzņēmējs Džozefs Cajs plāno iegādāties atlikušo 51% “Nets” daļu, kas līdz šim piederējusi krievu uzņēmējam Mihailam Prohorovam.

Medija “The New York Post” rīcībā ir informācija, ka Cajs plāno iegādāties atlikušo “Nets” daļu par 1,35 miljardiem dolāru (1,2 miljardi eiro). Viņš vēlas kļūt par vienīgo Bruklinas kluba īpašnieku.

Gaidāms, ka darījums tiks oficiāli izziņots šonedēļ, bet kopējā summa 2,35 miljoni dolāru (2,1 miljardus eiro) līdz šim neviens nav maksājis par kādas profesionālas sporta komandas iegādi. Cajs ar šādu iegādes summu uzstādīs rekordu.

Iepriekš lielākas summas tikušas maksātas tikai par Hjūstonas “Rockets” un Nacionālās futbola līgas (NFL) komandu Karolīnas “Panthers”. To īpašnieki par katru no šīm komandām šķīrās no 2,2 miljardiem dolāru (1,97 miljardi eiro).

Cajs pagājušajā gadā iegādājās 49% “Nets” organizācijas par vienu miljardu dolāru (900 miljoniem eiro), turklāt viņa mērķis jau kopš iegādes brīža bija līdz 2021./22. gada sezonai nopirkt arī atlikušo kluba daļu.

Ņemot vērā, ka “Nets” ir parakstījusi līgumus ar divām superzvaigznēm – Kevinu Durantu un Kairiju Ērvingu – interese par klubu ir tikai augusi, kas savukārt radīs lielākus ienākumus īpašniekam.

Eksperti prognozē, ka “Nets” ieņēmumi nākamsezon pacelsies par 10-15%. Savukārt 55 gadus vecais Cajs ir Ķīnas e-komercijas milža “Alibaba” līdzīpašnieks.

Bruklinas komandu kopš pagājušās sezonas pārstāv arī latvietis Rodions Kurucs, kurš kļuva par visai stabilu pamatsastāva spēlētāju. Pagaidām gan nav zināms, kāda būs viņa loma “Nets” rindās nākamsezon.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par