Talantīgā Laksa iemet sešus tālmetienus un atkal gūst 34 punktus NCAA spēlē

26/02/2017 12:26
Kitija Laksa Bulls NCAA - Sportazinas.com

Talsa (ASV), 26.febr., LETA. Talantīgā latviešu basketboliste Kitija Laksa sestdien realizēja visus sešus izpildītos tālmetienus un otro reizi šomēnes Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) maču noslēdza ar 34 punktiem.

Aizvadītajā spēlē Laksas pārstāvētā Dienvidfloridas Universitātes komanda “Bulls” ar rezultātu 90:64 (23:20, 13:6, 25:20, 29:18) pārspēja Talsas Universitātes vienību “Golden Hurricane”.

Laksa šajā mačā nospēlēja 26 minūtes, kuru laikā realizēja septiņus no astoņiem izpildītajiem divpunktu metieniem, visus sešus tālmetienus un abus soda metienus. Tāpat viņai bija trīs piezīmes.

Latviete 27 no saviem punktiem sameta otrajā puslaikā un kļuva par pārliecinoši rezultatīvāko spēlētāju mačā. Laksa vairāk par 30 punktiem iemeta septīto reizi šosezon un astoto reizi NCAA karjerā.

Sestdienas spēlē Laksa kļuva par pirmo spēlētāju komandas vēsturē, kura realizējusi visus sešus izpildītos tālmetienus.

“Viņa spēlēja tikai 26 minūtes, jo pirmajās divās ar pusi minūtēs savāca divas piezīmes, bet vēlāk pirmajā puslaikā arī trešo,” pēc mača teica vienības galvenais treneris Hosē Fernandess. “Bez viņas laukumā bijām citādāka komanda.”

Regulārās sezonas noslēdzošajā mačā “Bulls” pirmdien uzņems pēdējo četru gadu NCAA čempioni Konektikutas Universitātes “Huskies”, bet pēc tam sāksies “American” konferences izslēgšanas turnīrs.

Laksa jau savā debijas sezonā kļuva par vienu no konferences labākajām tālmetienu izpildītajām. Regulārajā čempionātā 26 spēlēs vidēji vienā mačā viņa realizēja 2,7 tālmetienus, tos grozā raidot ar 42,4% precizitāti, šajā rādītājā būdama 15.labākā līgā.

2013.gadā Laksa vien 17 gadu vecumā piedalījās Eiropas čempionāta finālturnīrā, un arī aizpērn viņa bija Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvā kontinenta meistarsacīkstēs, kur divos mačos guva deviņus punktus.

Laksa pērnvasar bija iekļauta arī Latvijas sieviešu U-20 izlases kandidātu sarakstā startam Eiropas čempionātā, tomēr viņa līdz meistarsacīkšu sākumam nepaguva izveseļoties.

Pirms došanās uz Ziemeļameriku Laksa pārstāvēja Latvijas čempionvienību “TTT Rīga”, kuras sastāvā vidēji spēlē guva 8,1 punktu un izcīnīja divas atlēkušās bumbas.