Talantīgā svarcēlāja Ivanova kļūst par Eiropas vicečempioni

Foto: pacificweightliftingassociation.org

Latvijas jaunā svarcēlāja Daniela Ivanova trešdien pēdējā mēģinājumā no rokām izlaida zeltu Eiropas U-17 čempionātā, tā vietā samierinoties ar sudrabu.

Sacensībās svara kategorijā līdz 53 kilogramiem vien 16 gadus vecajai Ivanovai vispirms raušanā sekmīgi bija visi trīs izpildītie mēģinājumi, viņai paceļot 74, 77 un 79 kilogramus. Tas viņai šajā disciplīnā deva mazo zelta medaļu.

Zīmīgi, ka Ivanovai trešdien šajā vecuma grupā neizdevās pārspēt Eiropas rekordu raušanā, kas pieder viņas tautietei Rebekai Kohai – 88 kilogrami. Savukārt pēc tam sekojošajā grūšanā Latvijas pārstāve vispirms pacēla 93 kilogramus, bet pēc tam tika galā arī ar 97 kilogramiem, kamēr 100 kilogrami viņai nebija pa spēkam, kas maksāja zeltu summā. Grūšanā Ivanova līdz ar to tika pie mazās bronzas medaļas.

Pēdējā grūšanas mēģinājumā, aizvadot cīņu ar Ivanovu, 102 kilogramus pacēla rumāniete Sabīna Baltaga, kura ne tikai līdz ar to triumfēja šajā disciplīnā, bet arī summā. Baltaga kopumā pacēla 177 kilogramus, par vienu kilogramu apsteidzot Ivanovu. Savukārt trešā ar 174 kilogramiem bija beļģiete Nina Sterksa.

Ivanova iepriekšējos divus gadus tika pie medaļām U-15 vecuma grupā – pirms diviem gadiem viņa ieguva sudraba, bet pērn sportiste nopelnīja zeltu. Vēl pērn viņa tikai 15 gadu vecumā bija devītā Eiropas junioru čempionātā.

Pirms tam trešdien puišu konkurencē U-15 vecuma grupā Andžejs Austis, sacenšoties svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, ar summā paceltiem 260 kilogramiem ierindojās astotajā vietā.

Tikmēr U-15 vecuma grupā svarā līdz 77 kilogramiem piedalījās Edgars Kāpiņš. Latvijas sportists raušanā savā labākajā mēģinājumā sasniedza 83 kilogramu atzīmi, kas bija pārliecinoši vājākais rezultāts, taču grūšana viņš nestartēja.

Līdz ar to Latvijas sportists ierindojās ierindojās pēdējā, devītajā vietā.Artjoms Griščenko iepriekšējās dienās tika pie ceturtās vietas Eiropas čempionātā U-17 vecuma grupā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, bet Vlads Prohofjevs ierindojās septītajā vietā U-15 vecuma grupā, sacenšoties svara kategorijā līdz 62 kilogramiem.

Vēl šajā Eiropas jaunatnes čempionātā Latviju pārstāvēs Jevgēņijs Haustovs un Lauris Logins, kuri sacentīsies U-15 vecuma grupā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par