Talantīgā vieglatlēte Caune pēc EČ: Šī bija labi izplānota ziemas sezona un ķermenis jutās labi

14/03/2023 16:59
Nokopēts
Agate Caune

Latvijas talantīgajai skrējējai Agatei Caunei ziemas sezona bijusi labi izplānota, sarunā ar aģentūru LETA atzina vieglatlēte.

Aizpagājušajā piektdienā Caune noslēdza savu ziemas sezonu, Eiropas čempionātā telpās izcīnot 11.vietu 3000 metru skrējienā. Caune finālā finišēja ar rezultātu astoņas minūtes un 56,88 sekundes, uzlabojot savu Latvijas U-20 rekordu. Šis rezultāts ir arī labākais Eiropā U-20 vecuma grupā.

“Pēc Eiropas čempionāta ir atpūtas periods, bet pēc tam pakāpeniski sākšu gatavoties vasaras sezonai, kas būs gara. Jāizplāno sacensību un nometņu grafiks – daudz darba jāiegulda,” par savu starpsezonu stāstīja 18 gadus vecā sportiste. “Salīdzinot ar citām sezonām, šī bija labi izplānota un ķermenis jutās labi. Zinājām, kuros mačos startējam, kuros ejam uz rezultātu un kuros piedalāmies tikai treniņa nolūkos.”

Gadu mijā Caunei bija divu nedēļu treniņnometne Spānijas ziemeļos, kur valmieriete startēja divās sacensībās, Ļoretā de Marā izcīnot uzvaru piecu kilometru skrējienā un daudz augstākas raudzes mačos Barselonā finišējot piektajā vietā.

“Vispirms [Ļoretā de Marā] pārbaudīju savas spējas pēc izslimošanas ar Covid-19, bet pēc tam arī izmantoju iespēju startēt Barselonā ar augsta līmeņa sportistiem. Tā man, kā jaunai skrējējai, bija lieliska pieredze. Sanāca ļoti labs laiks un redzēju dzīvajā visas sporta personības, pat uztaisīju bildi ar brāļiem Ingebrigtseniem,” uz sacensībām Spānijā atskatījās Caune.

“Bija grūtāk skriet un elpot, bet pagāja laiks un atkal biju ierindā,” par startēšanu pēc Covid-19 pārslimošanas teica Caune, kura gan attiecās prognozēt, vai rezultāti būtu vēl augstvērtīgāki, ja izdotos izvairīties no koronavīrusa.

Augstkalnē, no kurienes nāk un savas skriešanas prasmes kaldina augstākā līmeņa skrējējas, Caunei līdz šim nav bijis treniņnometņu, taču ir startēts lielā augstumā virs jūras līmeņa.  “Šādas nometnes ir ļoti precīzi jāplāno – kad braucu, uz cik ilgu laiku un ko daru – jo arī augstkalnē var viegli pārtrenēties. Šādos apstākļos ir grūtāk elpot un ievilkt gaisu, taču visu var izdarīt,” atzina sportiste.

2023.gada vasaras sezonas kalendārs vēl tiek plānots, bet kā galvenos mačus Caune minēja skrējienu Rīgas maratona ietvaros, rudenī Latvijas galvaspilsētā gaidāmo pasaules čempionātu skriešanā, kā arī Eiropas meistarsacīkstes savā vecuma grupā. Pasaules čempionātā stadionā ir augsti kvalifikācijas normatīvi skriešanas distancēs, bet ir iespēja kvalificēties caur rangu.

Šogad Caune absolvēs Valmieras Valsts ģimnāziju, taču nedosies vieglatlētu ierasto ceļu uz ASV un turpinās izglītoties šaipus okeānam. Pagaidām gan publiski viņa neatklāj, kurā augstskolā studēs un kurā pilsētā turpinās savas sportistes gaitas. “Gandrīz parakstīju līgumu, taču, izvērtējot prioritātes – kādi mači tuvojas un kādas iespējas ir Latvijā – es palieku šeit. ASV koledžās ir liela konkurence un NCAA čempionātos rezultāti ir ļoti augsti, bet man labākā izvēle ir palikt,” atzīmēja Caune.

Jaunā skrējēja arī atzina, ka ir grūti apvienot mācības ģimnāzijā un nodarboties ar sportu profesionālā līmenī.  “Pēc treniņiem paliek maz laika un enerģijas, taču ir jāplāno laiks un visu var sarunāt, arī skolotāji ir pretimnākoši. Viss ir izdarāms, tikai jākomunicē,” teica sportiste, kura kā iespējamo nākotnes studiju virzienu minēja sabiedriskās attiecības.

Caunei pieder Latvijas junioru (U20) rekordi visās četrās populārākajās distancēs telpās – 1000, 1500, 2000 un 3000 metros. Stadionā viņa ir Latvijas junioru rekordiste 10 000 metros.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.25
4.8
1.46
4.8
4.1
1.65
1.41
4.75
7.5
4.8
3.9
1.68
3.1
3.75
2.15
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām