Talantīgais Dašķevičs atbalsta Kazakeviča saglabāšanu amatā: Mēs par viņu laukumā atdodam visu!

19/11/2023 00:10
Nokopēts
Eduards Dašķevičs pret Josipu Šutalo

Viens no šī brīža perspektīvākajiem Latvijas jaunās paaudzes futbolistiem Eduards Dašķevičs sarunā ar portālu “Sportazinas.com” atskatījās uz aizvadīto Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli pret Horvātiju un komentēja Daiņa Kazakeviča situāciju galvenā trenera amatā.

Latvija savā laukumā “Skonto” stadionā sestdien ar rezultātu 0:2 piekāpās Horvātijai, noslēdzot kvalifikācijas ciklu ar trīs punktiem un pēdējo vietu D apakšgrupā. Dašķevičs pēdējā laikā ir viens no pozitīvākajiem aspektiem Latvijas izlasē, izceļoties ar savu veiklību, ātrumu un tehniku, kas bieži vien ļauj Latvijas komandai radīt bīstamus uzbrukumus.

Dašķevičs pēc mača piegāja pie katra bērna, kurš sagaidīja futbolistus un parakstīja krekliņus un citu atribūtiku. “Nē, nē, viss kārtībā,” nosmēja futbolists, atbildot uz jautājumu, vai nenogura roka, uzliekot tik daudz parakstus pēc kārtas. “Tas ir normāli, bērni vēlas, lai mēs parakstām viņu kreklus un mums nav problēmu to izdarīt.”

“Protams, bija ļoti grūta spēle – mums pretī nāca TOP3 komanda pasaulē,” uz maču atskatījās 21 gadu vecais futbolists. “Bija ļoti grūti, jo viņiem ir daudz meistaru, kuri vienā divos pieskārienos var apspēlēt trīs spēlētājus. Bet, manuprāt, varam lepoties ar mums pašiem, ka parādījām tādu spēli. Nebija daudz momentu, bet tik un tā kaut ko izveidojām. Nav tik traks rezultāts – 0:2. Varbūt varēja būt labāk, bet tāds ir futbols.”

Dašķevičs piekrita, ka horvāti demonstrēja augstāko klasi pirmajos pieskārienos un bumbas kustībā. “Centra pussargi viņiem ir vienkārši meistari, kuri vienā pieskārienā var atrast tādas piespēles, kuras mēs “parastie futbolisti” vienkārši neredzam. Spēles ātrums un tas, kā viņi tika galā ar presingu, kā arī ātri un fiziski sagatavoti aizsargi radīja mums grūtības.”

Talantīgais futbolists izceļas ar savu ātrumu un tehniku, kas izpaudās arī mačā pret Horvātiju. Vienā no epizodēm viņš individuāli tika galā ar Josipu Stanišiču un nopelnīja komandai stūra sitienu. “Bija pāris reizes, kad tiku galā ar savu aizsargu. Jā, man nav problēmu, kad bumba ir pie kājas un nebaidos iet viens pret vienu apspēlēt. Pāris reizes man tas šodien izdevās.”

Daškevičs atzina, ka viņš ir pārliecināts par saviem spēkiem un nebaidās doties viens pret vienu ar jebkuru. “Man nav bail. Nav svarīgi, vai pretī nāk “Real Madrid” vai “Super Nova” aizsargs. Es arī gribu spēlēt tādā pašā līmenī, kur viņi un lai tur spēlētu, man ir jāspēlē pret tādiem spēlētājiem. ”

2002. gadā dzimušais futbolists salīdzinoši nesen debitējis valstsvienībā, aizvadot tajā septiņus mačus. Viņš atzīst, ka sastāvā ir iejuties labi. “Es nacionālajā izlasē jūtos ļoti labi, jo es jūtu uzticēšanos no trenera, kurš dod man pārliecību spēlēt. Kā arī man ir ļoti labas attiecības ar komandas biedriem un treneru štābu. Es jūtu, ka viņi man tic, ka es esmu noderīgs komandai.”

Pēdējā laikā ļoti aktuāls ir galvenā trenera jautājums. Daudzi ir neapmierināti ar izlases rezultātiem un Daiņa Kazakeviča attieksmi pret līdzjutējiem un medijiem, pieprasot viņa atkāpšanos. Tomēr izskatās, ka izlases iekšienē viss ir pilnīgā kārtībā. Dašķevičs uzskata, ka trenera nomaiņa šobrīd nav nepieciešama. “Jā, 100%. Tas ir mūsu treneris, par kuru mēs cīnāmies uz laukuma kā šodien un mēs par viņu atdodam visu.”

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām