Talantīgais Smons ar rezultatīvu sniegumu kaldina “Servette” drošu uzvaru

01/03/2020 10:05

Latviešu aizsargs Sandis Smons sestdien guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) spēlē, Ženēvas “Servette” komandai regulāro čempionātu noslēdzot ar uzvaru.

Ženēvas hokejisti viesos ar 6:1 (1:0, 1:0, 4:1) pārspēja “Fribourg-Gotteron” komandu.

Smons sešarpus minūtes pirms pamatlaika beigām ar spēcīgu un caururbjošu metienu no zilās līnijas panāca 5:1, bet trīs minūtes vēlāk viņš palīdzēja palielināt viesu pārsvaru. Viņš šajā duelī laukumā pavadīja 11 minūtes un 41 sekundi, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Tikmēr uzbrucējs Deniss Smirnovs nebija “Servette” pieteikumā.

20 gadus vecais Smons savā NLA debijā 21 spēlē guvis divus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles.

“Servette” izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā tiksies ar “Biel-Bienne” hokejistiem.

Tāpat ar uzvaru regulāro čempionātu noslēdza uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne”, kas mājās ar 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) uzveica “Bern” komandu. Ronalds Ķēniņš 15 minūtēs un 47 sekundēs vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, tika pie divām soda minūtēm un neitrāla lietderības koeficienta.

Lozannas hokejisti ceturtdaļfinālā mēros spēkus ar “Davos” vienību.

Uzvaru regulārā čempionāta pēdējā spēlē svinēja arī uzbrucēja Toma Andersona un savainotā vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau “Tigers”, kas mājās ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) uzveica “Biel-Bienne”. Andersons astoņās minūtēs un četrās sekundēs bloķēja divus metienus un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Tigers” komandai būs jācīnās par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, lai gan lielu sezonas daļu tā bija pirmajā astotniekā.

Koronavīrusa dēļ šajā nedēļas nogalē NLA mači norisinājās pie tukšām tribīnēm.

“Servette” 50 mačos iekrāja 89 punktus, kas regulārajā čempionātā deva ceturto pozīciju, “Lausanne” tika pie 75 punktiem un ieņēma sesto vietu, kamēr “Tigers” ar 63 punktiem bija priekšpēdējā starp 12 komandām.