Talantīgais Sondors pēc debijas “Rīgas Zeļļos”: Šis noteikti bija augstākais līmenis, kurā esmu spēlējis

14/01/2024 17:26
Nokopēts
Renārs Sondors

Vakar Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēlē tikās “Rīgas Zeļļi” un galvaspilsētā bāzētais Ukrainas klubs “Prometey”. Šosezon pārsteidzoši labi spēlējošie “Rīgas Zeļļi” Ukrainas granda spiedienu izturēja līdz trešās ceturtdaļas sākumam, taču galu galā nācās piedzīvot sagrāvi ar rezultātu 65:91.  

“Zeļļu” komandā gan bija kāds spožs cerības stars. Ar klubu vienošanos panācis vien šīs nedēļas sākumā, savu debiju “Zeļļu” rindās piedzīvoja 18 gadus vecais Renārs Sondors. 205 centimetrus garais spēlētājs izcēlās ar 11 punktiem, kļūstot par komandas otro rezultatīvāko spēlētāju. Sondors pēc mača sarunā ar portālu “Sportazinas.com” atskatījās uz savu debiju.

“Šis noteikti bija augstākais līmenis, kurā [līdz šim karjerā] esmu spēlējis. Bet ir patīkami spēlēt pret šāda līmeņa komandu [kā “Prometey”]  un konkurēt ar viņiem,” gūto pieredzi novērtēja Sondors. “Fiziski biju gatavs. Paldies treneriem par doto iespēju un uzticēšanos jau spēles sākumā. Esmu pateicīgs par to.”

“Iesākām spēli ļoti labi, piespiedām viņus kļūdīties,” par spēli pret “Prometey” stāstīja basketbolists. “Iemetām savus metienus un labi strādājām kā komanda, bijām enerģiski. Otrajā puslaikā enerģijas pietrūka un atdevām viņiem spēli – iekritām aizsardzībā un ļāvām viņiem tikt pie brīviem metieniem. Salūzām.”

“Rīgas Zeļļi” otro reizi šosezon atzīst “Prometey” pārākumu

 

Lai gan sezonas ievadā bijis bez kluba, parādītais sniegums laukumā gan neliecināja, ka Sondors būtu bijis ārpus aprites – spēlē tiekot iesaistīts jau pirmajās ceturtdaļā un, nešauboties par savām spējām un uzbrūkot grozam ar lielu pārliecību, ar ļoti ātru metienu apveltītais Sondors trāpīja pirmos trīs izpildītos tālmetienus. 

“No treneriem, protams, arī [pirms spēles] dabūju pārliecību, jo nebiju kādu laiku spēlējis basketbolu,” “Zeļļu” stūrmaņa Jura Umbraško un viņa asistentu nozīmi savā sniegumā izcēla Sondors. “Kad spēle aizgāja, tad viņi iedrošināja vēl vairāk, ļāva izpausties un mest. Treneri tiešām palīdzēja.”

Pirmā spēle Latvijas-Igaunijas līgā, sev tuvo cilvēku priekšā, tostarp pret tādu pretinieku kā “Prometey” – šādu pārbaudījumu ne katrs jaunais basketbolists varētu izturēt. Sondors atzina, ka šie blakusfaktori viņu neietekmēja. “Katram pašam ir jāsagatavojas spēlei, un spiedienu tu pats sev tikai vari uzlikt. Tāds spiediens vispār nav,” uzsvēra Sondors. “Bet tā gribējās pret šāda kalibra pretinieku labi nospēlēt un pierādīt sevi.”

Sondors pērn spēlēja Latvijas U18 izlasē un iepriekšējos gados savu talantu attīstīja Čehijā. Kā iemeslu, kādēļ viņš bija bez kluba, viņš minēja veselības problēmas, vienlaikus atklājot, ka “Zeļļu” piedāvājumā uzrunāja komandas spēles stils.

“Zeļļi” bija galvenā opcija, kas tika izskatīta. Viņi piedāvāja šo jauno, ātro basketbolu, tāpēc tā man bija ļoti laba iespēja. Skatīsimies, kā ar komandu ies – cerams, ka viss būs labi un varēsim turpināt sadarbību,” pauda Sondors. “Jutos lieliski, jo man patīk šāda ātrā spēle, kad ir daudz metieni. Spēlējam ātri, fiziski, kā jauna komanda – jo ātrāk spēlēsim, jo vairāk punktu gūsim.” 

“Rīgas Zeļļi” piesaista vēl vienu jauno talantu

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām