Tāllēcēja Turķe studentu sacensībās ASV iegūst otro vietu

25/04/2021 14:16
Ieva Turķe

Latvijas vieglatlēte Ieva Turķe piektdien ASV “B1G Relays” studentu sacensībās tāllēkšanā izcīnīja otro vietu, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Nebraskas universitātē studējošā Turķe “B1G Relays” sacensībās labākajā mēģinājumā aizlēca 6,26 metru tālumā, izcīnot otro vietu. Šajā mēģinājumā ceļavēja ātrums bija 3,2 metri sekundē. Citā lēcienā, kur ceļavēja ātrums bija normas robežās, viņa aizlēca 6,01 metru tālu. Trīssoļlēkšanā Turķe šoreiz nestartēja.

Tikmēr “UCF Knights Invite” sacensībās Orlando Patrīcija Karlīna Roshofa no Dienvidfloridas universitātes 200 metru distancē ar rezultātu 24,94 sekundes ierindojās 20.vietā. Tas šogad ir labākais rezultāts Latvijā. Dienu vēlāk viņa 400 metru distancē ar laiku 56,09 sekundes ierindojās 12.vietā.

800 metru disciplīnā šajās sacensībās piedalījās arī Floridas Starptautiskās universitātes studente Daira Deičmane. Viņs 800 metrus veica divās minūtēs un 13,33 sekundēs, kas deva desmito vietu, bet 4×400 metru stafetē viņa savai komandai palīdzēja izcīnīt piekto vietu. Floridas universitātes komanda stafeti veica trīs minūtēs un 49,36 sekundēs. Luisvilā “Clark Wood Invite” sacensībās startēja Belarmainas universitātes studente Katrīna Kamarūte, kura 200 metrus noskrēja 25,85 sekundēs, ierindojoties 31.pozīcijā. Tas viņai ir jauns personīgais rekords.

Citā ASV pilsētā Batonkrūžā “LSU Alumni” sacensībās divās daudzcīņas disciplīnās startēja Teksas universitātes studente Kristīne Blaževiča. 100 metru barjerskrējienā sportiste atkārtoja savu personīgo rekordu – 13,90 sekundes – un ierindojās 15.vietā, bet tāllēkšanā viņa ar 2,3 metrus sekundē lielu ceļavēju aizlēca 6,17 metrus tālu, kas bija ceturtais labākais rezultāts. 6,17 metrus tālais lēciens Blaževiču kopā ar Māru Grīvu un Turķi izvirza par Latvijas līderēm šosezon.

Turpat Batonrūžā Alabamas universitātes studente Patrīcija Cīrule 800 metru distancē finišēja ar laiku divas minūtes un 12,61 sekunde, kas bija astotais labākais rezultāts. Citviet Elonas universitātes studente Kristīne Strazdīte “Aggie Classic” sacensībās disku raidīja 40,53 metrus tālu un ierindojās astotajā pozīcijā.

Šajā mācību gadā 17 dažādās ASV augstskolās studē 19 Latvijas vieglatlēti. Astoņi no viņiem studijas un arī treniņus uzsākuši pirmo reizi. Maija vidū ASV studējošiem vieglatlētiem būs otrās svarīgākās sezonas sacensības – reģionālie konferenču čempionāti.Tikai paši labākie iegūs tiesības startēt NCAA čempionātā jūnija vidū Jūdžinā. Tiesa, pirms tam būs arī priekšsacīkstes (Preliminary Round) – Rietumiem – Koledžsteišenā un Austrumiem – Džeksonvilā. Sacensības notiks maija beigās.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgale/LLU
04/10/2022 10:23

Ar bungām, viesu faniem un gandrīz tūkstoti skatītāju – kā pagājusi “Zemgale/LLU” debija “Mestis” līgā

Aizvadītās nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās vēsturisks notikums Latvijas hokejā – “Zemgale/LLU” piedzīvoja debiju Somijas pēc spēka otrajā līgā (“Mestis”). Debija sanāca veiksmīga gan anturāžas, gan arī snieguma ziņā. Par komandu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām