Tallinas “Flora” iekļūst UEFA Eiropas līgas “play-off” kārtā

25/09/2020 00:25
Tallinas Flora

Igaunijas vienība Tallinas “Flora” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra trešajā kārtā ceturtdien viesos pēcspēles sitienos uzvarēja Maltas komandu “Floriana” un iekļuva “play-off” kārtā.

“Floriana” un “Flora” pēc 120 minūtēm vārtus nebija guvušas, bet pēcspēles sitienu pirmajās divās sērijās mājinieki vārtus neguva, zaudējot ar 2:4.

Izšķirošajā kārtā par iekļūšanu Eiropas līgas grupu turnīrā tallinieši 1.oktobrī viesos tiksies ar Zagrebas “Dinamo”.

“Ventspils” pāridarītāji “Rosenborg” mājās ar 1:0 (0:0) pieveica “Alanyaspor” no Turcijas.

Izšķirīgos vārtus 59.minūtē guva Annešs Konradsens. Tikai septiņas minūtes vēlāk viņš saņēma otro dzelteno kartīti un tika noraidīts no laukuma. Mača kompensācijas laika trešajā minūtē ar to pašu viesu rindās atbildēja Huma Babakars, vispirms saņemot dzelteno, tad sarkano kartīti.

Smagu sagrāvi viesos cieta Tbilisi “Dinamo”, kas Klaksvikā ar 1:6 (0:1) atzina Fēru salu komandas “Klaksvik” pārākumu.

Trīs vārti mājinieku rindās Pala Kletskarda kontā.

“St.Gallen” no Šveices, kura sistēmā pagājušajā sezonā bija Daniels Ontužāns, mājās ar 0:1 (0:0) piekāpās Atēnu AEK.

71.minūtē Nelsons Oliveira nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču dabūja bumbu vārtos ar atkārtotu sitienu.

Savu favorītu lomu apliecināja Totenhemas “Hotspur”, kas Ziemeļmaķedonijā ar 3:1 (1:0) apspēlēja Tetovas “Shkendija”, divreiz rezultatīvi piespēlējot un gūstot uzvaras vārtus Dienvidkorejas futbolistam Honmiņam Sonam.

Uzvarēja arī “Wolfsburg”, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) pieveica Čerņihivas “Desna” no Ukrainas, bez Zlatana Ibrahimoviča spēlējošā “AC Milan”, kas mājās ar 3:2 () pieveica Būdē “Glimt” no Norvēģijas. Divus vārtus mājiniekiem guva Hakans Kalhanolu.

Sēkešfehērvāras “Fehervar” no Ungārijas izsita no Eiropas līgas Francijas klubu “Reims”, pēc 0:0 120 spēles minūtēs uzvarot pēcspēles sitienu sērijā ar 4:1.

Pirms tam 115.minūtē par otru dzelteno kartīti no laukuma tika noraidīts viesu aizsargs Tomā Fokē.

Sarkano kartīti savā priekšā 69.minūtē ieraudzīja arī “Rostov” futbolists Daņils Gļebovs, un arī “Rostov” savā laukumā zaudēja – 1:2 (1:1) pret Haifas “Maccabi”.

Tiesa, tobrīd mājinieki jau bija iedzinēju lomā. Pēc Eldora Šomurodova vārtiem devītajā minūtē viesi bija atbildējuši ar diviem Ņikitas Rukovicas un Mohammada Abu Fani izpildījumā.

No turnīra izstājās Stambulas “Bešiktaš”, kas mājās ar 1:1 (1:0, 0:1, 0:0, 2:4) pēcspēles sitienos piekāpās Vilas du Kondes “Rio Ave”.

Viesiem izlīdzinājumu tikai 85.minūtē panāca Brunu Moreira. Pēcspēles sitienos portugāļi bija nekļūdīgi četrreiz, kamēr mājinieki tikai divas pirmās reizes.

RFS pirmajā kārtā izsitušo Belgradas “Partizan” savās mājās apturēja Beļģijas “Charleroi”, kas uzvarēja ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) papildlaikā.

Izšķirošos vārtus mača 107.minūtē guva Kavehs Rezaei.

Savukārt visiespaidīgāko uzvaru ceturtdien savā laukumā svinēja Austrijas klubs no Lincas LASK, kas ar 7:0 (2:0) sagrāva Slovākijas “Dunajska Streda”. Divus pirmos vārtus 6. un 16.minūtē guva Marko Ragucs, bet no 51. līdz 55.minūtei austrieši iesita vēl trīs vārtus, pirms tam 47.minūtē izceļoties vēlreiz.

Jau ziņots, ka “Riga” un Glāzgovas “Celtic” komandu cīņā “Skonto” stadionā ar 1:0 (0:0) pārāka bija Glāzgovas komanda.

Vārtus 90.minūtē guva Mohameds Eljunusi.

Citā spēlē Latvijas futbolists Igors Tarasovs guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja uzvaras vārtu guvumā, un viņa pārstāvētā Somijas vienība Kuopio “Palloseura” (“KuPS”) mājās pieveica Lietuvas komandu Marijampoles “Sūduva”, kurā spēlē Valērijs Šabala un Gļebs Kļuškins, un iekļuva “play-off” kārtā, – 2:0 (1:0).

Vārtus mača 31.minūtē pēc Tarasova piespēles guva Ranžels, bet 72.minūtē Tarasovs dubultoja pārsvaru pēc igauņa Artura Pika piespēles.

“Play-off” kārtā somu klubam 1.oktobrī pretī stāsies Klužas-Napokas “CFR Cluj”, kas ar 1:0 (0:0) viesos pārspēja Stokholmas “Djurgardens”.

Vārtus mača 55.minūtē guva Paulu Vinisiuss.

Trešajā Eiropas līgas kvalifikācijas kārtā kopumā piedalīsies 70 komandas, bet nākamo kārtu sasniegs 37 no tām.

Spēles kvalifikācijas trešajā kārtā tiek aizvadītas 23. un 24.septembrī. Gadījumā, ja pamatlaiks noslēgsies neizšķirti, tiks aizvadīts papildlaiks un vēlāk arī “pendeļu” sērija, ja tāda būs nepieciešama.

Šosezon visās četrās kvalifikāciju kārtās komandas aizvadīs vienu spēli. Lai iekļūtu grupu turnīrā, jāpārvar četras kārtas.

Aizvadītajā sezonā par UEFA Eiropas līgas čempioni kļuva “Sevilla”, kas finālā ar 3:2 pieveica Milānas “Inter”.