Tallinas klubā spēlējošais japānis apsūdz “Mogo/LSPA” spēlētāju rasismā, LHF sāk izmeklēšanu

17/10/2023 20:40
Nokopēts
Tallinas

“Optibet” hokeja līgas (OHL) kluba Tallinas “Panter” spēlētājs Šuma Kinebuči sociālajos tīklos publicējis ierakstu, apsūdzot “Mogo/LSPA” spēlētāju rasismā. Latvijas Hokeja federācija (LHF), reaģējot uz japāņu aizsarga paziņojumu, pieprasījusi situācijas skaidrojumus abu iesaistīto klubu pārstāvjiem.

Kinebuči savā vietnes “X” kontā atklājis, ka viņam ar kādu no “Mogo” hokejistiem OHL spēlē svētdien, kurā Rīgas klubs izcīnīja uzvaru ar 9:2, bija vairākas nepatīkamas situācijas. “Pēdējā spēlē pret “Mogo” viens no pretiniekiem mani nosauca par “chink” (aizvainojošs termins pret aziātiem) un teica: “Ej ieskrieties, ķīniešu pērtiķi”. Neatkarīgi no tā, vai viņš saprata šī termina [“chink”] nozīmi vai nē, tā nepārprotami bija rasistiska darbība  vērsta pret mani un Āzijas kopienu,” rakstīja Kinebuči.

“Pēc spēles es pat mēģināju viņam paspiest roku un jautāju: “Vai tu to domāji, vai tas bija netīšām?” Tomēr viņš atteicās man paspiest roku un devās prom, ignorējot mani, kaut arī viņš paspieda roku visiem pārējiem,” turpināja japāņu hokejists. “Notikuma brīdī starp mums atradās līnijtiesnesis, un es domāju, ka viņš dzirdēja nievājošos komentārus. Viņš, iespējams, nesaprata to nozīmi, bet noteikti tos dzirdēja. Hokejs ir sporta veids, kurā vairāk nekā 90% dalībnieku ir kaukāziešu izcelsmes [baltādainie], tomēr diskrimināciju nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut. Es ceru, ka līga un komanda šo lietu uztvers nopietni un veiks atbilstošus pasākumus, lai to risinātu.”

Šo japāņa publicēto ierakstu ievēroja arī LHF, kas klajā nāca ar paziņojumu, ka pēc iesaistīto spēlētāju un konkrēto spēli apkalpojušo tiesnešu skaidrojumu saņemšanas, situācija tiks sūtīta izskatīšanai Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF) “Integrity” programmas ietvaros.

LHF savā paziņojumā arī izteica nožēlu, ka šāds publisks paziņojums ir izskanējis saistībā ar Baltijas spēcīgāko līgu, kuru pārstāv profesionāli sportisti. Lai arī pārkāpuma fakts vēl tiks analizēts un vērtēts, LHF norāda, ka “Integrity” principu pārkāpumiem visur pasaulē, tai skaitā, Latvijā tiek pievērsta liela uzmanība un, gadījumā, ja pārkāpums tiks konstatēts, spēlētājam būs jāuzņemas paredzamā atbildība. LHF tāpat pauda, kā tā nosoda jebkādas rasistiskas izpausmes un stingri vērsīsies pret šādiem pārkāpumiem.

Federācija informē, ka “Integrity” principi paredz augstu ētisko normu ievērošanu sportā, no spēlētājiem pieprasot godīgu un profesionālu attieksmi un sniegumu gan laukumā, gan ārpus tā.

 

TOP notikumi
1
X
2
1.81
4.85
3.8
5.29
5.56
1.53
4.2
3.8
1.78
1.2
7.25
14
1.67
-
2.25
3.3
3.25
2.2
1.21
6.75
13.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām