Tambijeva trenētā Sanktpēterburgas “Dinamo” kļūst par VHL čempioni

27/04/2018 22:44

. Latvijas speciālista Leonīda Tambijeva trenētā Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) komanda Sanktpēterburgas “Dinamo” piektdien kļuva par turnīra čempioni.

“Dinamo” piektdien viesu laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) uzvarēja citu Sanktpēterburgas komandu “SKA-Ņeva”, sērijā triumfējot ar 4-2.

Sērijas sestajā spēlē uzvaras vārtus 56.minūtē “Dinamo” labā guva Dmitrijs Molodcovs.

Tambijevs joprojām ir visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs, savulaik 208 spēlēs gūstot 66 vārtus un 84 reizes asistējot partneriem, tiekot pie 150 punktiem.

Jau ziņots, ka šīs sērijas piektajā spēlē trešdien abas komandas uzstādīja Krievijas valsts čempionāta rekordu, aizvadot ilgāko spēli tā vēsturē.

“Dinamo” savā laukumā pret “SKA-Ņeva” ar rezultātu 3:4 zaudēja vien sestajā pagarinājumā. Uzvaras vārtus šī mača 164.minūtē iemeta Svjatoslavs Grebenščikovs.

Iepriekšējais VHL rekords nedaudz pārsniedza 120 minūtes, kamēr Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) rekords tika uzstādīts martā, kad Gagarina kausa Rietumu konferences pusfināla piektajā cīņā Maskavas CSKA un Helsinku “Jokerit” uzvarētāju noskaidroja vien pēc spēlētām 142 minūtēm un deviņām sekundēm.

Tambijevs “Dinamo” komandu VHL čempionātā vadīja otro sezonu.

VHL ir pēc spēka otrā hokeja līga Krievijā aiz KHL.