Tambijeva vadītais un vēl divu latviešu pārstāvētais klubs triumfē VHL

24/04/2019 19:43

Latvijas aizsargs Edgars Siksna kopā ar uzbrucēju Kirilu Tambijevu un galveno treneri Leonīdu Tambijevu trešdien Karagandas “Sarjarka” sastāvā tika kronēti par Krievijas Augstākās līgas (VHL) čempioniem.

“Sarjarka” fināla piektajā spēlē viesos ar 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Tjumeņas “Rubin”, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-1.

Treneris Tambijevs par VHL čempionu kronēts otro sezonu pēc kārtas.

Siksna finālsērijas piektajā mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, trešā perioda ceturtajā minūtē palīdzot vairākumā panākt 3:1. Tikmēr K. Tambijeva nebija spēles pieteikumā – viņš finālsērijā laukumā tā arī nedevās.

Siksna fināla mačos demonstrēja lielisku rezultativitāti, jo guva divus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles.

Abas komandas par VHL čempiontitulu cīnījās arī pirms pieciem gadiem, kad ar 4-2 pārāki bija “Sarjarka” hokejisti.

Siksna regulārajā čempionātā 51 spēlē guva divus vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, bet “play-off” viņam 17 mačos bija trīs precīzi metieni un deviņas piespēles. Savukārt K. Tambijevs, kurš sezonas pirmo pusi pavadīja Ustjkamenogorskas “Torpedo” vienībā, regulārajā čempionātā 35 dueļos guva septiņus vārtus un veica 11 rezultatīvas piespēles, bet izslēgšanas turnīrā viņam četrās cīņās bija vieni vārti un trīs piespēles.

Tikmēr L.Tambijevs pie “Sarjarka” stūres atgriezās novembra vidū. Viņš šo Kazahstānā bāzēto klubu vadīja jau 2014./15. gada sezonā, palīdzot tam izcīnīt VHL bronzu. Pērn viņš aizveda Sanktpēterburgas “Dinamo” komandu līdz VHL čempiontitulam un tika atzīts par sezonas labāko treneri, bet oktobrī viņš tika atbrīvots no amata.

VHL ir pēc spēka otrā hokeja līga Krievijā aiz Kontinentālās hokeja līgas (KHL).