Tambijevs pēc žurnālista “uzbrauciena”: Izskatās, ka jūs mēģināt noniecināt “Admiral”

Leonīds Tambijevs, sportazinas.com
Leonīds Tambijevs | Foto: Sportsdaily.ru

Kontinentālās hokeja līgas () komandas Vladivostokas “Admiral” jaunieceltais galvenais treneris atbildējis uz visai asiem krievu medija “Sport-Express” žurnālista jautājumiem.

Jau ziņots, ka Tambijevs šīs nedēļas sākumā no Krievijas augstākās līgas (VHL) kluba Karagandas “Saryarka” pakāpās līmeni augstāk un kļuva par “Admiral” stūrmani.

Intervijā ar respektablo krievu žurnālistu Alekseju Ševčenko latviešu speciālists saņēma dažus asus jautājumus. Ševčenko pavaicāja, vai Tambijevs apzinās, ka “Admiral” ir VHL klubs, kas spēlē nepareizajā hokeja līgā, jo Vladivostokas klubs ar grūtībām aizsniedzas pat līdz KHL algu grīdai.

“Man ļoti nepatīk jūsu definīcija,” sacīja Tambijevs. “Ko tas nozīmē? VHL klubs, kas spēlē citā līgā? Izskatās, ka jūs mēģināt noniecināt “Admiral” komandu. Šī komanda reprezentē hokeju lielā reģionā tālajos Austrumos, kur šis sporta veids attīstās. “Admiral” spēlē līgā ar nosaukumu “KHL” – nevajag mēģināt aizbiedēt hokejistus no šīs komandas!”

Ševčenko turpināja “dzīt stūrī” Tambijevu, pasakot, ka “tā ir taisnība”, jo “Admiral” spēlētājiem ir mazas algas, turklāt šī pēc žurnālista domām nav komfortabla vieta, kur spēlēt hokeju, jo ir patstāvīgas laika zonu maiņas un gari pārlidojumi.

“Es atkal nepiekrītu,” atbildēja Tambijevs. “Ziniet, man neinteresē, cik lielas algas saņem spēlētāji. Es esmu šeit, jo tas ir interesants darbs un liels solis augšup manā trenera karjerā.”

Ševčenko skeptiski raudzījās uz to, ka Tambijevs varētu būt veiksmīgs KHL treneris. Žurnālists novērojis, ka VHL līmenī viņš bieži vien nedeva spēlētājiem otrās iespējas pēc neveiksmīgām spēlēm, laužot ar hokejistiem līgumus. Ševčenko uzskata, ka KHL tas neies cauri, jo hokejistu līgumu laušana izmaksā dārgāk nekā VHL.

Tambijevs gan nepiekrita šādam raksturojumam. “Tā gluži nav. Katram speciālistam ir savs spēles stils un noteikumi, kuri jāievēro. Ja visi komandas cilvēki nespēj sekot noteikumiem, tad no tiem nav nekādas jēgas. Es nevaru būt tolerants pret cilvēkiem, kas kavē treniņus vai kārtīgi nestrādā. Mums ir jābūt profesionāļiem un jākļūst labākiem. Ja runājam par komunikāciju, ar to man nekad nav bijušas problēmas.”

Tambijevs arī noteica, ka “Admiral” ir citādāka situācija nekā “Saryarka”, jo viņš kopā ar kluba menedžeri Sergeju Nemčinovu rūpīgi skautos spēlētājus un ievāks informāciju, lai būtu pēc iespējas mazāk kļūdu sastāva selekcijā. Treneris VHL parasti neesot varējis paņemt spēlētājus, kurus vēlējies, tādēļ regulāri nācies izvēlēties no tiem, kuri ir brīvie aģenti.

Plašāks raksts par Tambijeva trenera karjeru

Latvijas izlases rekordists Tambijevs – no darba ar jauniešiem Rīgā līdz amatam KHL klubā

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par