Tarasova “Slask” mazākumā nenotur pārsvaru Polijas Ekstralīgas mačā

16/12/2018 20:53

Polijas futbola Ekstraklasē sesto spēli pēc kārtas pie uzvaras nespēja tikt Latvijas izlases pussarga Igora Tarasova pārstāvētā Vroclavas “Slask”, kas teju visu otro puslaiku bija spiesta spēlēt mazākumā un nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Kjelces “Korona”.

Tarasovs otro maču pēc kārtas “Slask” sastāvā aizvadīja visas 90 minūtes.

Mājinieki vadībā izvirzījās 27. minūtē, kad ātrajā pretuzbrukumā lielisks sitiens vārtu tuvējā augšējā stūrī padevās slovākam Robertam Piham, tomēr otrā puslaika ievadā par rupju noteikumu pārkāpumu sarkano kartīti saņēma “Slask” serbu aizsargs Džordže Kotra. Spēlējot desmit vīru sastāvā, Vroclavas klubs mača turpinājumā nespēja nosargāt vadību, un 65. minūtē izlīdzinājumu 1:1 panāca “Korona” pārstāvis Mihaels Gardavskis.

“Slask” šīs sezonas Ekstraklases turnīrā spējusi izcīnīt tikai četrus panākumus 19 cīņās un ar 18 punktiem atrodas 14. pozīcijā 16 vienību konkurencē. Tikmēr latviešu vārtsarga Pāvela Šteinbora Gdiņas “Arka” ar 24 punktiem 19 mačos ieņem devīto vietu, par trim punktiem atpaliekot no astotajā vietā esošās Poznaņas “Lech”. Turnīra līdere ar 38 punktiem 18 cīņās ir Gdaņskas “Lechia”.

Ekstralīgā pēc 30. spēļu kārtas čempionāts tiks sadalīts divās daļās – čempiontitulu sadalīs pirmās astoņas vietas ieņēmušās komandas, savukārt pārējie astoņi klubi par vietas saglabāšanu spēcīgāko sabiedrībā.

Šveices futbola Superlīgā savukārt mačus aizvadīja Andra Vaņina un Mārča Oša pārstāvētie klubi. Pieredzējušā vārtsarga Vaņina “Zurich” savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 ar “Lugano” vienību. Andris kārtējo reizi palika Cīrihes kluba rezervē, starta sastāvā dodoties Janikam Breheram.

Tikmēr Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax” mājās ar 1:4 pārliecinoši piekāpās Šveices čempionei Bernes “Young Boys”. Ošs nebija “Xamax” pieteikumā, jo izcieta vienas spēles diskvalifikāciju, kas viņam tika piespriesta par rupjo noteikumu pārkāpumu iepriekšējā mačā.

Superlīgas kopvērtējuma līderpozīcijās ar 18 spēles iekrātiem 49 punktiem ir “Young Boys”, savukārt ceturtajā vietā ar 24 punktiem ir “Zurich”, kamēr Roberta Uldriķa “Sion” ar 21 punktu 18 mačos ir septītā. Pēdējo, desmit vietu ar 13 punktiem 18 mačos ieņem “Xamax” vienība.