Tarasovam uzvara Polijas čempionāta mačā pret Šteinboru

30/03/2019 23:32

Latvijas futbola izlases aizsargs Igors Tarasovs sestdien Polijas augstākās līgas spēlē pārspēja valstsvienības vārtsargu Pāvelu Šteinboru, kaldinot Vroclavas “Šlask” komandas uzvaru. “Šlask” viesos ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Šteinbora pārstāvēto Gdiņas “Arka”,

Šteinbors pirmo reizi mačā kapitulēja 66.minūtē, kad Jakubs Labojko no laukuma kreisās malas ar tālu un augsti planējošu sitienu raidīja bumbu tīklā. Spēles 86.minūtē laukumā uz maiņu devās Tarasovs, kurš divas minūtes vēlāk pēc soda sitiena izspēles bija precīzs ar galvu, pārspējot savu komandas biedru valstsvienībā.

Abi Latvijas futbolisti bija izsauktu uz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla pirmajām divām spēlēm. Šteinbors nospēlēja vairāk nekā pusotru maču, aizvadot teicamu spēli pret Polijas valstsvienību, kamēr Tarasovs nospēlēja 90 minūtes pret Ziemeļmaķedoniju.

Polijas čempionāta augstākajā līgā jeb ekstraklasē līdere ar 56 punktiem 27 mačos ir Gdaņskas “Lechia”. Savukārt Vroclavas “Šlask” ar 30 punktiem ir 11.vietā, bet Gdiņas “Arka” ar 26 punktiem atrodas 14.pozīcijā 16 komandu konkurencē.

Kad katra vienība turnīrā būs aizvadījusi pa 30 mačiem, čempionāts tiks sadalīts divās daļās – čempiontitulu sadalīs astoņi vadošie klubi, kamēr pārējie astoņi cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.

Savukārt Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis sestdien demonstrēja aktīvu sniegumu un palīdzēja “Sion” komandai izcīnīt uzvaru Šveices augstākās līgas mačā.

“Sion” savā laukumā ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja “Zurich” komandu, kuras rezervē bija Latvijas izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins.

Uldriķis piedalījās pirmajā vārtu guvumā. Pēc “Sion” futbolista centrējuma bumba nonāca cīņā pie vārtsarga laukuma, turpat esot latviešu uzbrucējam, tā tika pāradresēta dziļāk soda laukumā, no kurienes to vārtos raidīja Anto Grgičs. Tāpat arī otrajā puslaikā Uldriķis vienā no epizodēm ar piespēli izveidoja bīstamu situāciju, tomēr vārti netika gūti. Spēles 68.minūtē Latvijas futbolists tika nomainīts.

Uldriķis šajā sezonā 14 spēlēs guvis trīs vārtus.

Vaņins un Uldriķis bija iekļauti Latvijas futbola izlases sastāvā pirmajiem diviem mačiem 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Vaņins pirmo spēli pret Ziemeļmaķeondiju nepabeidza traumas dēļ, bet Uldriķis abos dueļos gāja uz maiņu.

Šveices superlīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 25 spēlēs iekrātiem 66 punktiem ir čempione Bernes “Young Boys”, bet ceturtajā pozīcijā ar 33 punktiem 25 dueļos ir “Zurich”, kamēr “Sion” ar 29 punktiem 26 cīņās ir astotā. Tikmēr aizsarga Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax” ar 22 punktiem ieņem priekšpēdējo vietu desmit komandu konkurencē.