Tarasovam zaudējums Kipras kausa finālā, Daškevičs debitē Norvēģijas virslīgā

25/05/2022 23:02
Igors Tarasovs

Latvijas futbolists Igors Tarasovs trešdien kopā ar Ahnas “Ethnikos” komandu cieta zaudējumu Kipras kausa finālā. “Ethnikos” pēcspēles sitienos piekāpās Nikosijas “Omonia” ar 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 11 m – 4:5).

Nikosijas vienība jau ceturtajā minūtē palika mazākumā, kad sarkano kartīti nopelnīja aizsargs Abdullahi Šehu. Tomēr vairākumu neizdevās izmantot ne pamatlaikā, ne papildlaikā. Pēcspēles sitienos, pirmajiem sitot “Ethnikos” futbolistiem, abas komandas no pirmajiem pieciem sitieniem bija precīzas trīsreiz. Turpinājumā, izpildot sitienus līdz pirmajai kļūdai, precīzi bija arī sestās sērijas sitieni, bet septītajā sērijā kļūdījās “Ethnikos” spēlētājs, kamēr pretinieku komandas sitējs savu iespēju garām nelaida.

Tarasovs bija “Ethnikos” komandas pamatsastāvā un laukumā pavadīja visu spēli. Latvijas futbolists izpildīja piekto pēcspēles sitienu, to realizējot un tobrīd panākot vadību ar 3:2. Jau ziņots, ka pusfinālā Ahnas vienība divu maču summā ar 5:2 pieveica Larnakas AEK, bet “Omonia” ar 3:1 uzveica iepriekšējo kausa glabātāju Famagustas “Anorthosis”.

Tikmēr Latvijas U21 futbola izlases pussargs Eduards Daškevičs trešdien Stavangerā debitēja Norvēģijas futbola virslīgā jeb “Eliteserien”, dodoties laukumā uz maiņu un viņa pārstāvētajai “Hamarkameratene” komandai spēlējot neizšķirti. “HamKam” futbolisti astotās kārtas spēlē viesos spēlēja 1:1 (0:1) ar Stavangeras “Viking” vienību.

Daškevičs laukumā uz maiņu devās 58.minūtē, 85.minūtē nopelnot dzelteno kartīti. Desmitajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Niklass Sannbergs, bet izlīdzinājumu 63.minūtē viesiem palīdzēja panākt mājinieku pussargs Markuss Solbakens, raidot bumbu savos vārtos – 1:1. Turnīra tabulā “HamKam” ar deviņiem punktiem astoņās cīņās ieņem 11.vietu 16 komandu konkurencē.

Latvijas futbolists Norvēģijas klubam pievienojās augustā, noslēdzot līgumu līdz 2022.gada beigām. Pirms tam viņš no 16 gadu vecuma bija Beļģijas kluba Briseles “Anderlecht” sistēmā. Daškeviča komandu pārstāv arī pussargs Aleksanders Melgalvis-Andreasens, kura vectēvs ir no Latvijas. Viņš laukumā uz maiņu devās 76.minūtē.