Tehniskas ķibeles dēļ Sesks/Caune pēc pirmās dienas 11. vietā WRC posmā junioriem

Mārtiņš Sesks, sportazinas.com
Mārtiņš Sesks Foto: Thomas Fenetre

Zviedrijas WRC otrās dienas otrais aplis bija notikumiem bagāts. Pēc pirmā rīta apļa līderis bija igaunis Ots Tanaks, kuram 5,5 sekundes zaudēja Tēmu Suninens, bet 5,6 sekundes atpalika Jari-Mati Latvala. Tikmēr Junior WRC klasē Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune ieņēma otro vietu.

Otrais aplis, kā jau tas tika prognozēts, tika aizvadīts pa dubļiem un peļķēm, tāpēc labākos laikus uzrādīja tie braucēji, kuri trasē devās vēlāk. Pirmajos trīs atkārtotajos posmos ļoti ātri bija abi M-Sport braucēji, kas viņiem kopvērtējumā ļāva pakāpties par vairākām pozīcijām.

Dienas beigās nedaudz negaidīti līderis ir Suninens, kuram tikai divas sekundes zaudē Ots Tanaks. Jāatzīmē, ka dienas pēdējā posmā Suninenam patraucēja nakts lampas, kuras brīvi kustējās un apgrūtināja pilota redzamību. Šī iemesla dēļ viņš Tanakam zaudēja desmit sekundes. Uz trešo vietu pakāpies Andreas Mikelsens, kurš līderim zaudē 17,8 sekundes.

Neveiksmīgs sestais posms padevās Sebastjēns Ožjē, kurš kādā ātrā līkumā ar auto aizmuguri atspiedās pret kupenu un tika izmests no ceļa, iesēžoties vēl lielākā kupenā. Ņemot vērā, ka tajā vietā nebija skatītāju un vieta bija ļoti šaura, Ožjē bija spiests izstāties.

Diemžēl neveiksmi dienas pēdējā posmā, kas notika pa tumsu, piedzīvoja Latvala, kurš pieļāva kļūdu un ieskrēja kupenā. Sportisti ilgu laiku centās izrakt automašīnu no kupenas, tāpēc finišā tika zaudētas desmit minūtes.

WRC2 klasē pēc otrās dienas līderis ir Ole Kristians Veibijs (”Volkswagen Polo GTI R5”) , kuram 24,5 sekundes zaudē Pasaules RX čempions Johans Kristofersons. Trešais ir Jari Hutunens, kurš pēdējā 8,9 kilometrus garajā posmā uzrādīja absolūti ātrāko laiku. Sesto vietu ieņem Nikolajs Grjazins, bet WRC 2 Pro ieskaitē līderis ir Mads Ostbergs (”Citroën C3 R5”).
JWRC klasē cīņu par uzvaru turpināja Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune, taču septītajā posmā tehniska defekta dēļ (drosele) ekipāža zaudēja 24 minūtes un kopvērtējumā savā klasē atkrita uz 11.vietu. Kopvērtējumā pēc pirmās dienas līderis ir Denis Redstroms.
Informāciju sagatavoja “Go4Speed”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par