Teicams otrais puslaiks nodrošina Latvijai uzvaru pār Krieviju un ceļazīmi uz eliti (VIDEO)

22/07/2018 19:58

Eiropas čempionāta U20 vecuma izlasēm B divīzijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā Latvijas valstsvienība aizvadīja pārliecinošas otrās 20 minūtes, ar rezultātu 76:62 mačā par bronzas medaļām un pēdējo ceļazīmi uz elites divīziju pieveicot Krievijas vienaudžus.

Spēli abas komandas iesāka līdzīgi, nevienai no tām neiegūstot lielu pārsvaru vai iniciatīvu. Pirmās ceturtdaļas beigās gan Krievijai izdevās iegūt un noturēt lielāko vadību līdz šim – 20:16.

Krievi otrajā ceturksnī savu pārsvaru uz brīdi pat dubultoja, izvirzoties vadībā ar +8 (29:21), kā arī vēlāk pat ar +9 (38:29), tomēr veiksme priekš mūsu austrumu kaimiņiem bija uzspīdējusi pietiekami, turpmākajā puslaika gaitā laukumā dominējot latviešiem, kas spēja gūt 11 punktus pēc kārtas un pārņemt vadību – 40:38.

Otrā puslaika ievadā Latvijas izlase veica izšķirošo 18:2 izrāvienu, no saspringtā 49:48 panākot izšķirošo 67:50. Arī turpmākajā gaitā krievi lielus pretargumentus latviešu pārspēkam neatrada, piedzīvojot zaudējumu ar 62:76.

Mūsu izlases rindās pārliecinoši rezultatīvākais ar 24 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Artūrs Strautiņš. Tikmēr Roberts Blumbergs guva 13, bet Edgars Kaufmanis – 12 punktus.

Ar trešo vietu bija pietiekami, lai Latvijas valstsvienība nākamgad atgrieztos U20 čempionāta elites divīzijā.