“Tenax” ar uzvaru sāk handbola Virslīgas finālsēriju

27/04/2019 20:12

Šovakar Dobelē startēja “SynotTip” handbola Virslīgas finālsērija, un pirmajā spēlē Dobeles “Tenax” savu skatītāju priekšā ar rezultātu 34:31 pieveica Rīgas “Celtnieks” komandu. 5. maijā otrā spēle notiks galvaspilsētas kluba mājvietā.

Pirms šīvakara spēles abas komandas šajā sezonā bija paspējušas tikties jau sešas reizes – četras reizes “SynotTip” handbola Virslīgā un vēl divas reizes Baltijas handbola līgas turnīrā. Trīs uzvaras savstarpējās spēlēs bija “Tenax” komandai, vienu panākumu bija izcīnījusi “Celtnieks”, bet divās tikšanās reizēs tika fiksēts neizšķirts rezultāts, pie tam februārī tas notika piecu dienu laikā.

Dobeles komanda pārtraukumā pirms fināliem jūtami bija paveikusi lielisku mājasdarbu, un treneris Sandris Veršakovs atradis vairākas rīdzinieku vājās vietas aizsardzībā. Saspēle mājiniekiem veidojās lieliski, iespējas tika izmantotas un pēc 21 nospēlētas minūtes komanda bija vadībā ar 14:9.

Tieši spēle aizsardzībā bija viesu lielākā problēma, jo uzbrukumā, lai arī ar nedaudz lielākām problēmām nekā pretiniekiem, rīdzinieki spēja spēlēt itin rezultatīvi. Puslaikā Dobele iemeta 20 vārtus un 30 minūtes noslēdza ar plus pieci (20:15).

Otrā puslaika ievadā “Celtnieks” labāk spēlēja aizsardzībā, savukārt trīs filigrānas piespēles pāris visam laukumam veica Raitis Puriņš. Rīdzinieki guva piecus vārtus pēc kārtas un trīs ar pusi minūtēs izlīdzināja rezultātu – 20:20!

Turpinājumā divas reizes pa vārtu konstrukciju trāpīja Artis Kurmēns, un Dobelei uz brīdi izdevās atgūt nedaudz drošāku pārsvaru – 27:24. “Celtnieks” vairākas reizes pietuvojās līdz vieniem vārtiem, taču spēles pēdējās minūtes labāk nospēlēja “Tenax” komanda, galarezultātā izcīnot uzvaru ar 34:21.

Dobeles sastāvā lielisku spēli aizvadīja līnijas spēlētājs Egils Politers, kurš bija rezultatīvākais ar septiņiem gūtiem vārtiem. Seši vārti Andim Ērmanim, bet pa pieciem vārtiem uzvarētāju sastāvā guva Elvijs Lazda, Ņikita Pančenko, Kristaps Krivmanis un Oskars Arājs. “Celtnieks” rindās rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Artūrs Lazdiņš, septiņus pievienoja Vladislavs Košmans, savukārt pieci vārti Artim Kurmēnam.

Nākamā spēle šajā finālsērijā notiks 5. maijā Rīgā un sāksies pulksten 19:30. Sērija ritēs līdz kādas komandas trim uzvarām.