“Tenax” Baltijas handbola līgā uzvar “Celtnieku” un sezonu turpina bez zaudējumiem

26/09/2020 17:15
Dobeles Tenax

Dobeles “Tenax” sestdien Baltijas handbola līgas spēlē uzvarēja Rīgas “Celtnieku”, tādējādi sezonu izdevies iesākt ar trim panākumiem pēc kārtas.

“Tenax” viesos ar 30:28 (14:16) uzvarēja “Celtnieku” un izcīnīja trešo panākumu tikpat dueļos.

Pēc desmit nospēlētām minūtēm ar 7:4 vadībā bija viesi, bet līdz puslaika beigām stabilāku sniegumu uzbrukumā demonstrēja rīdzinieki, kā rezultātā pirmās 30 minūtes noslēdzās ar 16:14 par labu “Celtniekam”. Otrā puslaika vidū Aļaksejs Haisa ar vārtu guvumu panāca +6 rīdziniekiem (23:17), bet spēles turpinājumā mājinieki vairākkārt pārkāpa noteikumus, uz kā rēķina “Tenax” arī iekrāja minimālu pārsvaru, izcīnot trešo panākumu šosezon.

Haisa savā komandā ar deviņiem “goliem” bija rezultatīvākais, bet septiņus iemeta Aļaksandrs Patcikaiļiks. Dobeles vienībā pa astoņiem vārtiem Mārim Veršakovam un Andim Ermanim.

Tikmēr sestdienas vakarā Ludzas “Latgols” mājās ar 34:29 (18:17) uzvarēja “Ogri”.

Pirmais puslaiks noritēja ļoti sīvi, nevienai no komandām nespējot iekrāt lielu pārsvaru. Otrajā puslaikā Endija Kušnera gūtajiem vārtiem ludzānieši izvirzījās vadībā ar 27:23, taču Reinis Sļusarevs astoņas minūtes līdz dueļa beigām panāca neizšķirtu – 27:27. Atlikušajā laikā veiksmīgāk uzbrukumā spēlēja mājinieki, svinot pirmo panākumu trijos mačos.

Ludzas komandā Kušners bija rezultatīvākais ar 11 vārtiem, bet Romans Borodkins iemeta sešus “golus”. Viesu komandā Sļusarevs bija rezultatīvākais ar desmit vārtiem.

Pēc trim spēļu kārtām ar sešiem punktiem pirmo vietu ieņem “Tenax”, “Celtnieks” ar četriem punktiem ir trešā, kamēr Ludzas “Latgols” vienība ar diviem punktiem atrodama devītajā pozīcijā. “Ogre” trīs spēlēs palikusi bešā un ieņem pēdējo, 12.vietu.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas handbola federācijas maijā vienojās par jaunu Baltijas handbola līgas formātu – turpmāk šajā turnīrā startēs 12 komandas, pa četrām no katras valsts. No Latvijas komandām šajā sezonā startēs 2019./2020.gada sezonas vadošais četrinieks – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, “Ogre” un Ludzas “Latgols”.

Šāds formāts paredzētu, ka četras spēcīgākās Latvijas komandas startētu tikai Baltijas līgas turnīrā, savukārt pārējās komandas no “SynotTip” handbola virslīgas apvienotos ar pirmās līgas komandām, tādā veidā izveidojot pilnvērtīgu Latvijas čempionātu ar iespēju augt un kādu sezonu izkarot sev vietu Baltijas līgas turnīrā.

Baltijas līgas čempions pirmo reizi tika noteikts 1993.gadā. Šo gadu laikā ir spēlējušas komandas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Somijas un Grenlandes.

Iepriekšējās četras sezonas turnīrā triumfēja Somijas komanda Rīhimeki “Cocks”.