“Tenax” EHF Eiropas kausa otrajā kārtā spēkosies ar Baltkrievijas klubu

21/07/2021 14:42

Spēcīgākais Latvijas handbola klubs Dobeles “Tenax” EHF Eiropas kausa otrajā kārtā tiksies ar Baltkrievijas vienību “Mašeka” no Mogiļevas, otrdien ziņoja Latvijas Handbola federācija (LHF). Otrdien Vīnē notikušajā EHF Eiropas kausa izlozē noskaidrojās, ka “Tenax” pirmā spēle plānota 16.oktobrī Baltkrievijā, bet 23.oktobrī tiks aizvadīta atbildes spēle Dobelē. Lai kvalificētos turnīra trešajai kārtai, dobelniekiem jāgūst uzvara divu spēļu summā.

LHF vēsta, ka “Mašeka” savu darbību uzsāka 2007.gada jūlijā. Īsā laika posmā komandas vadībai izdevās izveidot komandu, kurā bija spēlētāji no Baltkrievijas un Krievijas. Par jaunā kluba spēlētājiem kļuva Baltkrievijas nacionālās izlases dalībnieki Vladimirs Kļimovets un Maksims Karšakevičs, kā arī spēlētāji, kuri atgriezās no Polijas klubiem – Nikolajs Zinko, Oļegs Semjonovs un Nikolajs Jakimovičs.

Jau pirmajā pastāvēšanas sezonā 2007./2008.gadā “Mašeka” komanda kļuva par Baltkrievijas čempionāta bronzas medaļnieci. Tāpat veiksmīgs starts izdevās Baltkrievijas handbola kausa izcīņā, iegūstot otro vietu, kas deva iespēju piedalīties 2008./2009.gada sezonas Eiropas kausa izcīņā. Pēdējie spilgtākie sasniegumi ir 2018./2019.gada sezonā iegūtā trešā vieta Baltkrievijas kausa izcīņā un ceturtā vieta Baltkrievijas čempionātā. Šajā sezonā komanda arī sasniedza EHF Izaicinājuma kausa astotdaļfinālu.

Pagājušajā EHF Eiropas kausa sezonā “Mašeka” trešajā kārtā piedzīvoja divus zaudējums (28:31 un 28:30) pret Saratovas SGAU komandu no Krievijas, tādējādi nekvalificējoties astotdaļfinālam. Savukārt Baltkrievijas čempionātā “Mašeka” finišēja piektajā vietā. “Tenax” 2020./2021.gada sezonā uzvarēja Latvijas čempionātā un Latvijas kausa izcīņā. 2020./2021.gada sezonā arī Dobeles klubs izstājās trešajā kārtā, ar 23:31 piekāpjoties Krievijas klubam Sanktpēterburgas “Ņeva” un atbildes spēlē savā laukumā uzvarot ar 30:29.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….