“Tenax” handbolisti ar uzvaru iesāk Baltijas līgas ceturtdaļfinālu

07/03/2020 21:54

Latvijas čempione Dobeles “Tenax” sestdien ar uzvaru Viļņā iesāka Baltijas Handbola līgas izslēgšanas spēles, ziņo Latvijas Handbola federācija.

Pirmajā spēlē Baltijas handbola līgas izslēgšanas spēļu turnīrā “Tenax” viesos ar 32:27 (15:13) pieveica Viļņas “Šviesa” komandu.

Mača sākumā lietuvieši vairākas reizes izvirzījās minimālā vadībā, tomēr pakāpeniski dobelnieki pārņēma iniciatīvu un arī vadību. Pēc 20 minūtēm Latvijas čempioniem bija trīs vārtu handikaps – 10:7. Līdz puslaika beigām mājinieki vienus vārtus atspēlēja – 15:13 Latvijas handbolistu labā.

“Tenax” sev ierasti labi spēlēja uzbrukumā, un ar to tikt galā Viļnas komandai tā arī neizdevās. “Šviesa” arī spēlēja itin rezultatīvi, taču skrieties ar “Tenax” komandu nespēja. Spēles noslēgumā tablo vēstīja piecu vārtu handikapu latviešiem – 32:27, kurš tiks ņemts līdz uz atbildes spēli savā laukumā.

Latvijas komandas sastāvā rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Māris Veršakovs. Seši vārti līnijas spēlētājam Egilam Politeram, Oskars Arājs un Andis Ērmanis pievienoja piecus vārtus, bet ar četriem spēli noslēdza Ņikita Pančenko.

Atbildes spēle notiks 15.martā “Tenax” mājvietā Dobeles sporta hallē plkst.14. Finālčetriniekā iekļūs komanda, kas izcīnīs panākumu divu spēļu summā.

Par A grupas uzvarētāju kļuva Minskas SKA komanda, kas kā vienīgā uzreiz iekļuva “Final 4” turnīrā. “Tenax” komandu pēdējā spēļu kārtā apsteidza Rīhimeki “Cocks”, kas ceturtdaļinālā spēlēs pret “Kehra”, “Tenax” cīnās ar Viļņas “Šviesa”, kamēr trešajā ceturtdaļfinālā savā starpā tiekas Klaipēdas “Dragunas” un Pelvas “Serviti”.

Jau ziņots, ka Latvijas vicečempione Rīgas “Celtnieks” B grupā ieņēma trešo vietu un izslēgšanas turnīram nekvalificējās.

Baltijas līgā Latviju arī šajā sezonā pārstāvēs abas vadošās komandas – “Tenax” un “Celtnieks”. Tāpat kā iepriekš komandas ir sadalītas A un B grupās katrā sešām komandām, balstoties uz spēku samēriem. “Tenax” šosezon spērusi soli uz augšu un sezonas pirmo posmu aizvada A grupā, kamēr “Celtnieks” komanda cīnās B grupā.

Iepriekšējos četrus gadus par līgas uzvarētājiem kļuva Rīhimeki “Cocks”. No Latvijas komandām Dobeles “Tenax” apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, bet Rīgas “Celtnieks” netika “play-off” cīņās.