“Tenax” handbolisti Baltijas līgas ievadā pārspēj “Latgolu”

Dobeles Tenax
Foto: LHF

Baltijas Handbola līgas sezonas pirmajā spēlē starp Latvijas komandām Dobeles “Tenax” piektdien savā laukumā ar rezultātu 36:31 (19:17) pārspēja Ludzas “Latgols” vienību.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Antons Šuleiko, bet pa septiņām reizēm pretiniekus pārspēja Ņikita Pančenko un Oskars Arājs.

Pretiniekiem gandrīz pusi no vārtiem jeb 15 guva Endijs Kušners.

Dobelnieki maču iesāka ar trim bezatbildes vārtiem un turpmākajā cīņas gaitā vadības grožus neatdeva. Puslaiku mijā gan abas komandas dažas reizes šķīra viens punkts, taču ludzānieši nespēja lauzt cīņas gaitu.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas handbola federācijas maijā vienojās par jaunu Baltijas handbola līgas formātu – turpmāk šajā turnīrā startēs 12 komandas, pa četrām no katras valsts. No Latvijas komandām šajā sezonā startēs 2019./2020.gada sezonas vadošais četrinieks – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, “Ogre” un Ludzas “Latgols”.

Šāds formāts paredzētu, ka četras spēcīgākās Latvijas komandas startētu tikai Baltijas līgas turnīrā, savukārt pārējās komandas no “SynotTip” handbola virslīgas apvienotos ar pirmās līgas komandām, tādā veidā izveidojot pilnvērtīgu Latvijas čempionātu ar iespēju augt un kādu sezonu izkarot sev vietu Baltijas līgas turnīrā.

Baltijas līgas čempions pirmo reizi tika noteikts 1993.gadā. Šo gadu laikā ir spēlējušas komandas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Somijas un Grenlandes.

Iepriekšējās četras sezonas turnīrā triumfēja Somijas komanda Rīhimeki “Cocks”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par