“Tenax” handbolisti piedzīvo zaudējumu pirmajā Baltijas līgas 1/4 fināla spēlē

18/03/2023 16:26
Dobeles

Dobeles “Tenax” sestdien Klaipēdā piedzīvoja zaudējumu Baltijas Handbola līgas (BHL) ceturtdaļfināla spēlē. Dobeles handbolisti viesos ar 21:24 (8:12) piekāpās 2015.gada Baltijas līgas čempionei Klaipēdas “Dragūnas”, kura toreiz finālā pieveica tieši dobelniekus.

Dobeles vienībā piecus vārtus guva Nils Aivis Miķelsons, pa četriem – Linards Usāns un Nils Kreicbergs. Mājinieku rindās ar astoņiem gūtiem vārtiem izcēlās Toms Drakšs, bet piecus vārtus guva Gītis Šmantausks.

Izslēgšanas spēļu posmā jeb ceturtdaļfinālā iekļuva katras grupas četras labākās komandas, dobelniekiem kā vienīgajiem pārstāvot Latviju šajā sacensību posmā. Atbildes spēle notiks 25.martā Dobelē. Pusfinālā iekļūs uzvarētāji divu maču summā. Baltijas līgas pusfināls finālčetrinieka sacensībās gaidāms 15.aprīlī, bet Baltijas čempioni tiks noskaidroti 16.aprīlī.

Šosezon BHL piedalās piecas komandas no Igaunijas, četras – no Lietuvas un trīs – no Latvijas. Sacensības grupu turnīrā notika divās apakšgrupās, katrai ar katru spēlējot divus apļus un astoņām komandām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Pēc aizvadītajā sezonā sasniegtajiem rezultātiem komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. A grupā spēlē Klaipēdas “Dragūnas”, Kauņas “Granitas-Karys”, “Viljandi”, “Tallas”/”Mistra”, “Ogre”/”Hydrox” un “ASK Zemessardze”/LSPA. B grupā sacenšas Viļņas “Šviesa”, Viļņas “Amber”, Pelvas “Serviti”, “Tapa”, “Tallinn” un Dobeles “Tenax”.

Baltijas handbola līga pastāv kopš 1993.gada. Līgas pastāvēšanas laikā tajā spēlējušas ne tikai Lietuvas, Latvijas un Igaunijas komandas, bet arī Somijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas klubi un pat Grenlandes vienības.