“Tenax” izcīna otro uzvaru šosezon

17/10/2019 00:02

Šovakar “SynotTip” handbola virslīgas turnīrā otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja “Ogre”, kas viesos atzina pagājušās sezonas Latvijas čempiones Dobeles “Tenax” meistarības pārākumu – 29:35.

“Ogre” sezonas sākumā neslēpa savas sastāva komplektācijas problēmas, taču komanda vienalga spēja izmantot itin pateicīgo spēļu kalendāru sezonas ievadā, izcīnot trīs uzvaras tikpat spēlēs, pēc kā gan sekoja zaudējums “Celtnieks Rīga” vienībai. “Tenax” tikmēr EHF Izaicinājuma kausa spēļu dēļ līdz šim vietējā čempionātā bija nospēlējusi tikai vienu maču.

Mača ievadā laukumā dominēja uzbrukums, tāpēc rezultāts uz tablo attīstījās diezgan strauji. Skrieties ar “Tenax” ogrēnieši gan nespēja un puslaika gaitā notika lūzums. “Ogre” ilgāku laiku nespēja gūt nevienus vārtus, bet “Tenax” šajā posmā veica iespaidīgu deviņu vārtu izrāvienu (15:5).

Puslaika beigu daļu nedaudz veiksmīgāk aizvadīja “Ogres” komanda, taču pēc 30 minūtēm Dobeles komandai vienalga bija komfortabls septiņu vārtu handikaps – 20:13. Otrā puslaika pirmās sešas minūtes “Tenax” uzvarēja ar 5:1, principā izšķirot šīs spēles likteni – 25:14. “Ogre” spēja samazināt rezultāta starpību, bet par uzvarētāju nevienā brīdī šaubas neradās – “Tenax” panākums ar 35:29.

Uzvarētāju sastāvā šajā mačā iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās Emīls Kurzemnieks, kurš maču noslēdza ar astoņiem vārtu guvumiem. Nils MIķelsons pievienoja septiņus vārtus. “Ogres” sastāvā astoņi vārti Arvim Laganovskim, bet seši Jānim Bauzem.

Dobeles “Tenax” – “Ogre” 35:29 (20:13)

Tenax: Kurzemnieks 8, Miķelsons 7, Ērmanis 5, Pančenko 4, Krastiņš 2, Tarasenko 2, Politers 2, Arājs 2, Krivmanis 1, Jurdžs 1, Lazda 1, Jansons, Pavļenko, Lācis
Ogre: Laganovskis 8, Bauze 6, Strēlis 5, Ivanovs 4, Dāvidnieks 3, Pozņaks 1, Sļusarevs 1, Ģērmanis 1, Noviks