“Tenax” izcīna pārliecinošu uzvaru un izvirzās vadībā Virslīgas pusfināla sērijā

24/03/2019 20:10

Svētdien Dobeles sporta hallē “SynotTip” handbola Virslīgas pusfinālsērijas spēlē pirmo uzvaru guvusi pašreizējā čempione Dobeles “Tenax”, kas savā laukumā apturēja “Ogres” uzbrukumu un galarezultātā izcīnīja panākumu ar 35:23.

Mača ievadā lielisku sniegumu viesu sastāvā demonstrēja Ingus Kivlenieks, kurš ātri guva četrus vārtus, vienus pievienoja Vjačeslavs Rutka, un “Ogre” izvirzījās vadībā ar 5:2. Pēc dažām minūtēm “Ogre” piedzīvoja nepatīkamu epizodi, kad pēc saskares ar Ansi Bilkšti vairs spēli nevarēja turpināt iepriekš jau pieminētais Rutka.

Pēc šāda pavērsiena spēle pagriezās uz otru pusi. “Tenax” puslaika gaitā pakāpeniski lauza spēles gaitu, no sākuma pārņemot vadību, bet turpinājumā tikai audzējot savu pārsvaru. “Ogre” pēc spilgta sākuma otrajā daļā pieļāva ļoti daudz kļūdu, netika labās metienu pozīcijās, un “Tenax Dobele” pirmajā puslaika bija spērusi platu soli pretim uzvarai visā spēlē – 17:11.

Otrā puslaika sākumā “Ogre” guva divus vārtus pēc kārtas (13:17), no septiņu metru soda metiena atzīmes Arvis Laganovskis varēja pietuvināt savu komandu rezultātā vēl tuvāk, taču lieliski vārtos darbojās Ivars Lācis. Šī epizode bija ļoti būtiska, jo turpinājumā “Tenax” guva trīs vārtus pēc kārtas (20:13), un “Ogre” vairs nespēja atgūties. Gala rezultātā Dobele pat svinēja graujošu uzvaru – 35:23.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā šajā spēlē bija Oskars Arājs, kurš izcēlās ar deviņiem vārtu guvumiem, savukārt seši vārti šajā mačā Ņikitam Pančenko. “Ogres” rindās ar astoņiem vārti spēli noslēdza Artis Laganovskis, savukārt Ingum Kivleniekam šajā mačā vārtsargu izdevās pārspēt septiņas reizes. Otrā spēle starp šīm komandām notiks 30. martā pulksten 19:00 Ogrē. Sērijā ritēs līdz kādas komandas divām uzvarām.