“Tenax” Latvijas vadošu komandu duelī sakauj “Celtnieku” un gaida Baltijas līgas “play-off”

23/02/2019 19:13

Šovakar Baltijas handbola līgas regulārās sezonas spēlē Dobeles “Tenax” savā laukumā pārliecinoši ar rezultātu 32:25 sakāva Rīgas “Celtnieks” komandu, nodrošinot pirmo vietu B grupā un vietu izslēgšanas spēļu turnīrā.

Mača ievadā abas komandas demonstrēja rezultatīvu handbolu, desmitajā minūtē Dobelei vēl bija tikai plus viens (8:7), bet skrieties ar mājiniekiem visa puslaika gaitā rīdzinieki nespēja – pēc pirmā puslaikam Dobelei komfortabls 20:14 handikaps. Otro spēles daļu “Tenax” aizvadīja pārliecinoši un galarezultātā uzvarēja ar 32:25.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar sešiem vārtiem bija Nils Miķelsons, pa pieciem vārtiem Ansim Bilkštim un Armandam Usānam, trīs golus iemeta Oskars Arājs un Aleksandrs Krastiņš. “Celtniekam” šajā spēlē bija viens izteikts līderis Artūra Lazdiņa personā – 13 gūti vārti.

“Tenax” un “Celtnieks” sacentās B grupā, kur pretiniekos būs jau pieminētās “Tallinn” un “Viljandi”, kā arī Lietuvas klubi “Granitas” un “Šviesa”. “Tenax” B grupas turnīru noslēdz ar desmit spēlēs izcīnītām astoņām uzvarām, vienu neizšķirtu, vienu zaudējumu un pirmo vietu, kamēr “Celtniekam” četras uzvaras, seši zaudējumi un ceturtā vieta.

Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies “Final 4”, izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla. Rīt vēl paredzētas vairākas spēles gan A, gan B grupā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija