“Tenax” otrajā puslaikā salauž “Latgola” pretestību

07/02/2020 21:01

“SynotTip” Latvijas handbola virslīgas čempione Dobeles “Tenax” piektdien svinēja uzvaru otrā posma vadošās grupas spēlē.

Dobelnieki savu līdzjutēju priekšā ar rezultātu 34:26 (16:14) pārspēja Ludzas “Latgols” vienību.

Spēles pirmajā puslaikā cīņa bija līdzīga, ludzāniešiem pāris reizes atrodoties vadībā. Tomēr spēles otrajā daļā Dobeles komanda salauza “Latgols” pretestību un svinēja drošu uzvaru.

Uzvarētājiem ar septiņiem vārtiem rezultatīvākais bija Māris Veršakovs, sešus vārtus guva Emīls Kurzemnieks, bet pa pieciem precīziem metieniem bija Egilam Politeram un Oskaram Arājam. Viesiem 12 vārtus guva Emīls Kurzemnieks, bet astoņi nekļūdīgi raidījumi bija Endijam Kušneram.

Otrā posma līderu grupā vadībā ar sešiem punktiem vienā spēlē ir “Tenax”, kam ar pieciem punktiem vienā seko Rīgas “Celtnieka” komanda, divi punkti ir “Ogrei”, bet ar vienu punktu otro posmu sāka “Latgols”.

Otrajā ešelonā vadībā ar četriem punktiem vienā spēlē ir MSĢ/LAT-2000 un vēl mačus neaizvadījusī “Vaiņode”, trīs punkti startā ir “Jūrmalas Sports” vienībai, bet viens – ASK/LSPA handbolistiem.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Janvārī Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, kura apakšgrupā piekāpās Spānijai, Nīderlandei un Vācijai.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas “Celtnieks” vienību.