“Tenax” sagrauj “Latgolu” un iekļūst handbola virslīgas finālā (VIDEO)

15/05/2021 15:48

Titulētā Dobeles “Tenax” komanda sestdien izcīnīja uzvaru arī otrajā “SynotTip” virslīgas izslēgšanas turnīra pusfināla spēlē un kā pirmā sasniedza finālu. “Tenax” Dobelē viesu statusā ar 38:18 (21:10) sagrāva Ludzas “Latgols” un sērijā līdz divām uzvarām bija pārāka ar 2-0. Dienu iepriekš dobelnieki “Latgols” komandu uzvarēja ar 33:20.

Piektdienas spēlē rezultatīvākais Dobeles klubā ar septiņiem vārtiem bija Nils Kreicbergs, pieci “goli” Mārim Veršakovam, bet pa četriem iemeta Ričards Juzups, Kristers Plūme un Nils Aivis Miķelsons. Ludzas klubā pa četriem vārtiem Eduardam Malahovam un Renāram Grebeņnikovam.

Otrā pusfināla sērijā Rīgas “Celtnieks” mājās ar 33:34 (15:15) piekāpās “Ogrei”, kas sērijā izvirzījusies vadībā ar 1-0. Ar deviņiem vārtiem uzvaru sekmēja Toms Lielais, astoņi vārti Renāram Hovratovičam, bet Reinis Sļusarevs pretinieku vārtsargu pārspēja piecreiz. Rīgas klubā deviņi vārti Rihardam Lejam, taču par diviem mazāk guva Aļaksejs Haisa.

Dobeles “Tenax” no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas bija brīva, “Ogre” ar 2-1 pārspēja “Vaiņodi”, Ludzas “Latgols” ar 2-0 guva virsroku pār “Jūrmalas Sports” vienību, bet Rīgas “Celtnieks” vienība bija pārāk ar 2-0 pār ASK/LSPA.

Šosezon ceturtdaļfinālā piedalījās trīs komandu pāri, jo komandas “MSĢ/LAT 2004” izstāšanās no čempionāta dēļ Dobeles “Tenax” spēlētāji automātiski kvalificējās pusfinālam. Ceturtdaļfinālu un pusfinālu pārvarēs tā komanda, kas pirmā izcīnīs divas uzvaras, bet finālā čempioniem jāizcīna trīs panākumi.