“Tenax” un “Celtnieks” ar uzvarām sāk Baltijas handbola līgas jauno sezonu

30/09/2018 12:45
Rīgas

Latvijas handbola čempionāta komandas Dobeles “Tenax” un Rīgas “Celtnieks” sestdien ar uzvarām sāka Baltijas handbola līgas jauno sezonu.

Latvijas čempione “Tenax” B apakšgrupas mačā savā laukumā ar 36:26 (15:11) uzvarēja Igaunijas klubu “Tallin”, kamēr “Celtnieks” Rīgā ar 26:22 (16:12) bija pārāks pār citu igauņu vienību “Viljandi”.

“Tenax Dobele” sastāvā rezultatīvākais ar desmit gūtajiem vārtiem bija Nils Kreicbergs, bet Egils Politers pievienoja sešus precīzus metienus. Tikmēr Rīgā aizvadītajā mačā “Celtnieka” rindās ar astoņiem precīziem metieniem izcēlās Rihards Leja, bet piecus vārtus guva Artūrs Lazdiņš.

Svētdien abām komandām Baltijas līgas sezonā otrās spēles. ”Tenax Dobete” savā laukumā pulksten 14:00 uzsāks spēli pret Igaunijas vienību ”Viljandi”, kamēr ”Celtnieks Rīga” pulksten 16:00 sāks maču pret citu igauņu komandu ”Tallinn”. Šo spēli tiešraidē vērot varēs Baltijas handbola līgas Youtube profilā.

Šosezon Baltijas līgā komandas sadalītas divās grupās, no kurām A jeb spēcīgākajā grupā startē čempione “Riihimaen Cocks”, kā arī “Polva Serviti”, “SKA Minsk”, “ZTR Zaporozhye”, “Dragunas Klaipeda” un “Kehra / Horizon Pulp & Paper”.

“Tenax” un “Celtnieks” sacentīsies B grupā, kur pretiniekos būs jau pieminētās “Tallinn” un “Viljandi”, kā arī Lietuvas klubi “Granitas” un “Šviesa”. Savstarpējās spēles Latvijas klubi aizvadīs 8.decembrī Rīgā un 23.februārī Dobelē.

Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies “Final 4”, izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija