Tenisa sensācija Gaufa depresijas dēļ gandrīz noslēdza karjeru

Koko Gaufa, sportazinas.com
Koko Gaufa | Foto: WTA

ASV tenisa sensācija Koko Gaufa atklājusi, ka vēl pirms sava spožā uznāciena uz sieviešu tenisa skatuves, viņai esot bijusi depresija, kas vedinājusi uz domām par karjeras noslēgšanu netipiski agrā vecumā.

Gaufai martā palika tikai 16 gadi, taču viņa ir uzskatāma par vienu no pasaules talantīgākajām jaunajām tenisistēm. Gaufa WTA vienspēļu rangā ieņem augsto 52. vietu un 60 labāko tenisistu pulkā viņa ir pārliecinoši jaunākā.

Gadu pirms sava spožā uznāciena Vimbldonā tenisistei bija nopietnas mentālas problēmas. “Savas dzīves laikā vienmēr esmu bijusi jaunākā starp citiem, lai arī ko darītu. Tas man vienmēr radīja papildus haipu, ko es nekad neesmu vēlējusies,” izteicās Gaufa.

“2017./18. gada sezonā es centos saprast, vai man teniss tiešām patīk,” turpināja perspektīvā sportiste. “Man vienmēr ir bijuši panākumi, tādēļ tas nebija iemesls – vienkārši sapratu, ka vairs neizbaudu to, ko daru. Sapratu, ka man jāsāk spēlēt sev, nevis citiem, bet aptuveni vienu gadu es biju ieslīgusi depresijā.”

“Lēmums par palikšanu tenisā noteikti bija pareizais lēmums,” atzina Gaufa. “Tomēr biju tuvu tam, lai pieņemtu pretēju lēmumu. Biju apmulsusi un pārāk daudz domāju par dažādām lietām. Nevarēju saprast – vai es pati vēlos spēlēt tenisu vai arī tas ir tas, ko vēlas citi? Man bija ļoti daudz brīžu, kad vienkārši sēdēju, domāju un raudāju, taču no šīs situācijas emu iznākusi spēcīgāka nekā jebkad esmu bijusi.”

Gaufa pērn 15 gadu vecumā sasniedza ceturto kārtu prestižajā Vimbldonas tenisa turnīrā, kā arī aizkļuva līdz trešajai kārtai “US Open”. Šogad viņa arī “Australian Open” tika līdz ceturtajai kārtai.

TOP 60 sarakstā starp 20 gadīgajām vai jaunākām sportistēm ir tikai 52. vietā esošā Gaufa (16), Jeļena Ribakina (20 gadi un 17. vieta), Marketa Vondrusova (20 gadi un 18. vieta), Dajana Jastremska (19 gadi un 25. vieta), Amanda Anisimova (18 gadi un 28. vieta) un Iga Svjateka (18 gadi un 49. vieta).

Gaufa jau agrāk atklājusi, ka viņas tenisa elki ir Serēna un Venusa Viljamsas. Viņa jau 15 gadu vecumā divreiz tikpat mačos pamanījusies apspēlēt slaveno Venusu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par