Tēraudai Siguldas PK posms noslēdzas jau pēc pirmā brauciena

31/12/2021 10:53
Endija Tērauda

Skeletons

Endija Tērauda piektdien Siguldas trasē pēc pirmā brauciena ieņēma 21.vietu Pasaules kausa skeletonā sestā posma sacensībās un nekvalificējās otrajam braucienam. Neskatoties uz to, ka Tērauda aizvadīja salīdzinoši labu braucienu un nepieļāva kļūdas, viņa nespēja uzņemt pietiekoši lielu ātrumu un no labākā rezultātā atpalika 1,29 sekundes.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu uzrādīja Austrijas sportiste Janīne Floka, kura trasi veica 52,15 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās beļģiete Kima Meilemansa, austrietei piekāpjoties 0,21 sekundi, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas pārstāve Jūlija Kanakina, kura Flokai zaudēja 0,31 sekundi.  Arī divu braucienu summā uzvaru izcīnīja Floka, kura finišēja minūtē un 44,64 sekundēs. Otro vietu ieņēma Kanakina, uzvarētājai piekāpjoties 0,17 sekundes, bet trešā bija Nīderlandes sportiste Kimberlija Bosa, kura no austrietes atpalika 0,34 sekundes. Trases starta rekordu otrajā braucienā laboja Krievijas sportists Jeļena Ņikitina, veicot startu 4,84 sekundēs.

Kopvērtējuma līdere pēc sešiem posmiem ar 1165 punktiem ir nīderlandiete Kimberlija Bosa, otrajā vietā ierindojas austriete Janīne Floka, kura izcīnījusi 1129 punktus, bet labāko trijnieku noslēdz Vācijas sportiste Tīna Hermane ar 1124 punktiem. Tērauda ieņem 21.vietu ar izcīnītiem 386 punktiem.

Latvijas pārstāve pirmajos divos posmos, kas notika Īglsas trasē, netika pie otrā brauciena, ierindojoties attiecīgi 22. un 23.pozīcijā. Priekšpēdējā posmā Altenbergā tika izcīnīta 17. un 19.vieta, bet pa vidu abiem posmiem Vinterbergā – 22.vieta. Tērauda iepriekšējā sezonā piedalījās sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā finišējot 14.vietā 39 sportistu vidū. Pirmajā posmā Siguldā viņa pirmoreiz Latvijas sieviešu skeletona vēsturē kāpa uz Pasaules kausa goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu.

Vīriešiem pirmais brauciens sāksies plkst.14.39, bet otrais – pusotru stundu vēlāk. M.Dukuram ticis astotais starta numurs, bet T.Dukuram – desmitais 31 skeletonista konkurencē.

Skeletonā Pasaules kausa sacensības Siguldas trasē notiek jau astoto reizi. Gan sestdien, gan svētdien sacensības bobslejā notiks divnieku ekipāžām. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu sportists Riks Kristens Rozītis piektdien Vinterbergas trasē Vācijā notiekošajā Nāciju kausā izcīnīja pirmo vietu, bet trešajā vietā ierindojās Artūrs Dārznieks.

Rozītis, kurš startēja ar devīto numuru, trasi veica 52,892 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Itālijas sportists Leons Felderers, kurš Rozītim piekāpās tikai 0,002 sekundes. Savukārt Dārznieks, kurš trasē devās ceturtais, finišēja 52,903 sekundēs un savam tautietim piekāpās 0,011 sekundes. Par vietu pamatsacensībās Nāciju kausā cīnīsies arī Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupā ir 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas. Pēc aizvadītiem pieciem pasaules kausa posmiem šajā grupā iekļuvuši Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Pasaules kausa sestajam posmam startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm. Ulla Zirne un Kendija Aparjode iegūto traumu dēļ šajā pasaules kausā nepiedalīsies.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.