Termiņus nokavējusī Krievija izbēg no WADA sankcijām

22/01/2019 18:31

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmusi, ka Krievijai par laicīgu WADA ekspertu nepielaišanu Maskava antidopinga laboratorijai netiks piespriestas sankcijas.

Jau ziņots, ka Krievija līdz pagājušā gada beigām tā arī nesniedza WADA pieeju Maskavas antidopinga laboratorijai, tādējādi tai draudēja jaunas sankcijas. Tiesa, pirms divām nedēļām – deviņas dienas pēc noteiktā termiņa – WADA tomēr trīs personu sastāvā saņēma ilgi gaidīto pieeju.

Otrdien WADA lēma, ka nesodīs Krieviju par termiņa neievērošanu, tomēr tai būs jāizpilda vairāki nosacījumi, lai nākotnē nesekotu kādas sankcijas.

“Vairāki Izpildkomitejas locekļi pauda savu sarūgtinājumu par nokavēto termiņu, taču piekrita, ka sankcijas par to nevajadzētu piemērot,” lēmumu komentēja WADA prezidents Kreigs Rīdijs.

Krievijas pusei būs jāveic atkārtotas analīzes aizdomīgajiem paraugiem, kas ņemot kopš pērnā gada 30.jūnija.

WADA septembrī atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, izsaucot sašutumu daļā sporta sabiedrības. Tiesa, tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas netika izdarīts, bet WADA pieeju beidzot saņēma pirms divām nedēļām.

“Izpildkomiteja bija apmierināta, ka kopš septembra bijis redzams progress. Datu saņemšana ir būtisks solis, ko nebija tik viegli sper. Neesam finiša tuvumā un vēl ir daudz darāmā, taču kopš septembra esam gājuši uz priekšu,” uzsvēra Rīdijs.

Pieeja visiem datiem par dopinga paraugiem, kas Maskavas laboratorijā savākti no 2011. līdz 2015.gadam, bija viens no priekšnosacījumiem, lai Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) atceltu Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju. VFLA diskvalifikācija pagarināta jau deviņas reizes.

WADA eksperti Ziemassvētku laikā pameta Maskavu tukšām rokām, jo Krievijas varasiestādes, aizbildinoties ar vietējiem likumiem, liedza sertifikāciju antidopinga uzraugu ekipējumam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…