“The Athletic” apskatnieks vērtē Bertāna lomu “Wizards” jaunajā sezonā

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () jaunā sezona tuvojas straujiem soļiem un komandas steidz komplektēt jaunos sastāvus – viens no vadošajiem Ziemeļamerikas sporta medijiem “The Athletic” vērtējis latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētās Vašingtonas “Wizards” komandas iespējas un rīcības gaidāmajā sezonā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Bertāns ar “Wizards” komandu parakstīja iespaidīgu piecu sezonu līgumu, kura vērtība ir 80 miljoni dolāru un algu datubāzes “Spotrac”  informācija liecina, ka nākamo sezonu laikā viņa atalgojums “uz papīra” būs 15, 16, 16, 17 un 16 miljonus dolāru.

”The Atletic” žurnālists Freds Kacs analizējis “Wizards” komandas darbības brīvo aģentu tirgū un starpsezonas gatavošanās procesus.

Zināms, ka “Wizards” brīvo aģentu “trakum” aizvadījuši tikai vienu nedēļu, tomēr jau otrdien viņi uzsāks komandas treniņnometni.

Komandai ir aptuveni divas nedēļas līdz pirmajai pirmssezonas spēlei un regulārā sezona sāksies pēc mazāk kā mēneša.

“Neatkarīgi no tā, vai komanda ir pilnībā nokomplektēta vai nē, viņiem būs jāsāk domāt par sastāvu un rotācijām,” uzsver Kacs.

Kacs gan necentās steigties ar secinājumiem par komandas turpmāko komplektāciju, īpaši ņemot vērā, ka brīvo aģentu tirgus vēl turpinās, un nevar zināt kā komandas turpinās rīkoties.

Kacs mēģināja izvirzīt dažus jautājumus, kas varētu būt aktuāli “Wizards” trenerim Skotam Brūksam, veidojot savu jauno komandu.

Žurnālists izcēla Džona Vola un Bredlija Bīla lomu komandas veidošanā, tomēr tiek atzīmēts, ka komandas ģenerālmenedžeris Tomijs Šepards kādā preses konferencē apliecinājis, ka komandas balsts būs Tomijs Braients. Tiek vērsta uzmanība arī Rui Hačimuram – “Wizards” uzskata viņu par nozīmīgu komandas nākotnes daļu.

“Wizards” sastāvā ir vairāki gados jauni un talantīgi spēlētāji, uz kuriem Kacs norāda kā potenciāliem līderiem dažādās pozīcijās. Īzaks Bonga rādīja teicamu sniegumu, esot sākumsastāvā 49 no savām 66 spēlēm aizvadītajā sezonā. Arī Trojs Brauns varētu kļūt par stabilu starta piecinieka spēlētāju.

Nedrīkst aizmirst par 2020. gada NBA drafta ieguvumu – izraēliešu talantu Deni Avdiju, kuru “Wizards” draftēja ar devīto numuru. Vairāki NBA skauti ir norādījuši uz Avdijas gatavību sevi pierādīt spēlēs NBA.

“Ja viņš būs brīvs un ātri iejutīsies, komanda varētu viņu izmantot,” atzīst Kacs, tomēr viņš norāda uz spēlētāja salīdzinoši mazo pieredzi un arī trūkumiem trīspunktu metienu izpildē.

Neraugoties uz to, Kacs ir diezgan pārliecināts, ka jaunā sastāva izveides procesā Avdija iegūs iespējas uz spēles laiku.

23 gadus vecais Džeroms Robinsons pierādīja savus spēkus NBA “burbuļa” laikā un komanda cer, ka viņš varētu kļūt par stabilu uzbrukuma spēlētāju.

Kacs pauž pārliecību, ka stabili komandas balsti un līderi būs Vols un Beils, kuriem varētu pievienoties arī Bertāns.

“Tu nemaksātu par spēlētāju 80 miljonus, ja neticētu viņa spējām nozīmīgos spēles momentos,” uzsver žurnālists. Viņš prognozē, ka visbiežākais starta piecinieks Vašingtonai varētu būt Vols-Bīls-Bertāns-Hačimura-Braients, tomēr “visbiežākais” var arī nenozīmēt “pastāvīgs”.

Žurnālists liek uzsvaru, ka “Wizards” starpsezonā ir tiešām liels “materiāls” no kā veidot komandu jaunajai sezonai – ir vairāki spēlētāji, kuri var uzņemties līdera lomu un vairāki talantīgi spēlētāji, kuri var darboties vienotā sistēmā, lai veiksmīgi nonāktu pie mērķa. Tāpat ir arī ievērojams jauno talantu resurss, kuru iesaistīšanos komandā var būvēt ap esošajiem līderiem. Zināms, ka sagatavošanās posms ir īstais laiks, lai rotētu ar sastāviem, un ir īstais brīdis to sākt darīt, jo sezona straujiem soļiem tuvojas.

Jau iepriekš tika ziņots, ka jaunā NBA sezona ar 72 spēļu saīsinātu regulāro čempionātu oficiāli sāksies 22. decembrī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par