“The Hockey News”: Nebūs pārsteigums, ja Merzļikins kļūs par “Blue Jackets” pirmo numuru

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: "Lugano"

Medija “The Hockey News” apskatnieks Stīvens Elliss uzskata, ka par Nacionālās hokeja līgas () kluba Kolumbusas “Blue Jackets” nākamo pamatvārtsargu kļūs latvietis .

Žurnālists mēģināja iztēloties, kā varētu izskatīties komandas sastāvs pēc četriem gadiem. Viņš gan uzreiz pabrīdinaja, ka ir daži noteikumi: tiek pieņemts, ka šajā laika posmā spēlētāji netiek aizmainīti uz citām komandām, ierobežoti brīvie aģenti paliek Kolumbusā, arī neierobežoti brīvie aģenti turpinās spēlēt “Blue Jackets”, ja viņiem būs liela loma vienībā.

Šajā modelī kā kluba pamatvārtsargs tiek pozicionēts tieši Merzļikins. Pagaidām 25 gadus vecais latvietis nav piedzīvojis debiju NHL, bet vairāki eksperti paredz, ka pirmo spēli līgā vārtsargs aizvadīs jau 2019./2020. gada sezonā. Kā Merzļikina rezervists tiek minēts nevis viņa tagadējais konkurents Jonass Korpisalo, bet gan 1999. gadā dzimušais Daniils Tarasovs, kurš nākamajā sezonā spēlēs Somijas līgas klubā “Assat”.

“Divi nākamie gadi būs diezgan izaicinoši Kolumbusai pēc pamatvārtsarga Sergeja Bobrovska aiziešanas, bet klubam ir lielas rezerves šajā pozīcijā,” raksta Elliss. “Nebūs pārsteigums, ja Merzļikins kļūs par “Blue Jackets” pirmo numuru” pirms nākamās sezonas beigām. Viņš lieliski izskatījās Šveicē, nemaz nerunājot par viņa sniegumu Špenglera kausā un pasaules čempionātā. 2023./2024. gada sezonā viņš sasniegs labāko formu un būs spējīgs ievest komandu Stenlija kausā, taču Tarasovs nebūs pārāk tālu. Viņš atgriezīsies ar pirmā vārtsarga pieredzi Eiropā. Tas nozīmē, ka Veini Vehvilainenam (vēl vienam “Blue Jackets” sistēmas vārtsargam) būs jāmeklē darbu citā vietā,” noslēdza žurnālists.

Jau vēstīts, ka maijā “Blue Jackets” parakstīja vienvirziena līgumu ar Merzļikinu uz nākamo sezonu. Kontrakta ietvaros 25 gadus vecais vārtsargs nopelnīs 874 125 dolāru (ap 812 tūkstošiem eiro).

Aizvadītajā sezonā “Lugano” sastāvā Šveices čempionātā latvietis atvairīja 92,1% mesto ripu un ielaida vidēji 2,44 vārtus mačā. Merzļikins “Lugano” rindās kopumā nospēlēja 210 spēles, vidēji ielaižot 2,63 ripas un tiekot pie solīda atvairīto metienu rādītāja – 92%. Tikmēr 2019. gada pasaules čempionātā vārtsargs laukumā gājis piecas reizes, vidēji mača ielaižot 2,78 vārtus un atvairot 91,4% metienu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par