“Thunder” treneris: PK spēlēja daudz mūsu spēlētāju – viņiem tā bija vērtīga pieredze

25/09/2023 12:33
Nokopēts
Dāvis Bertāns

Latvijas izlases basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Oklahomasitijas “Thunder” galvenais treneris Marks Deino intervijā ar “NBA.com” raudzījās gaidāmajā sezonā.

Viena no līgas perspektīvākajām komandām “Thunder” jau pērn spēra plašus soļus uz priekšu, izcīnot 40 uzvaras, kas Rietumu konferencē ļāva ieņemt 10. vietu un tikt “play-in” turnīrā, kamēr kluba stūrmanis Deino gada labākā trenera balsojumā ieņēma otro vietu.

“Šī starpsezona, mums kā jaunai komandai, ir bijusi ļoti svarīga, jo šie puiši ļoti ātri attīstās, it īpaši fiziski. Pēc pieciem, sešiem mēnešiem darba svaru zālē un prasmju attīstīšanā, viņu izaugsmes temps ir diezgan augsts – tas ir pats aizraujošākais. Un tad ir mūsu veiktie darījumi,” stāstīja Deino.

“Lielāka uzmanība ir dabiska lieta, ņemot vērā NBA popularitāti,” par cerību palielināšanos saka “Thunder” treneris. “Un mūsu spēlētāji ir to pelnījuši – viņi ir smagi strādājuši, lai nonāktu šajā pozīcijā. Mūsu izaicinājums joprojām ar šo jauno sastāvu ir turpināt lūkoties ilgtermiņā. Mums ar šo komandu ir daudz vietas, kur ieskrieties, un sliktākais, ko mēs varētu darīt, ir tagad pieņemt sasteigtus lēmumus, cenšoties sasniegt īstermiņa rezultātus, ja tas kaitēs mūsu izredzēm ilgtermiņā. Esam pārliecināti, ka, ja mēs skatīsimies uz nākotni, viss saliksies pa plauktiņiem.”

Deino tāpat izcēla Pasaules kausa nozīmi spēlētāju attīstībā, kā piemēru minot Oklahomasitijas komandas līderi Šeju Džildžesu-Aleksandru, kurš demonstrēja lieliski sniegumu Kanādas izlases sastāvā. No “Thunder” komandas PK spēlēja pieci basketbolisti, tostarp viens no viņiem bija Bertāns.

“Viena no lietām, kas ir ļoti svarīga attīstībā, ir mainīga vide, un šī bija pavisam cita vide, nekā Šejs jebkad iepriekš bija atradies. Un tas ir cita veida spiediens, ar kuru nākas saskaraties, pārstāvot savu valsti. Tā ir cita spēle, to tiesā citādāk, stili ir dažādi. Mums spēlēja daudz puišu – Bertāns, Lu [Dorts], Šejs, Džeks Vaits un Džošs Gidijs. Tā viņiem bija patiešām vērtīga pieredze,” pauda Deino.

Medijs: Bertāns jaudīgi aizvadīja Pasaules kausu, kas viņam var palīdzēt arī labi uzsākt sezonu

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām