“Thunder” viesos revanšējas “Raptors”; “Nuggets” panāk Goldensteitu (VIDEO)

23/03/2019 09:35

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) centrālajā duelī šonakt Oklahomsitijas “Thunder” viesos pieveica Austrumu konferences vicelīderi Toronto “Raptors”, kamēr ar uzvaru Ņujorkā pār “Knicks” uz dalīto pirmo vietu rietumos pakāpusies Denveras “Nuggets”.

“Thunder” pirmo puslaiku noslēdza iedzinējos ar 48:58, taču aizvadīja lielisku trešās ceturtdaļas beigu daļu, veicot izrāvienu 20:4, kas ļāva izšķirošo spēles nogriezni uzsākt priekšā ar 83:80. Lielisks pēdējā ceturtdaļā bija vācietis Deniss Šrūdērs, kurš šajā nogrieznī guva 12 no saviem 26 punktiem, bet “Thunder” tikmēr nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām jau bija iekrājusi desmit punktu handikapu (104:94).

Ar Marka Gazola un Kavai Lenarda pūliņiem mājinieki “Raptors” 100 sekundes pirms finālsirēnas pietuvojās līdz 106:1100, tomēr cīņas galotnē aukstasinīgi nospēlēja gan Šrūders, gan arī Rasels Vestbruks – 116:109. “Thunder” tādējādi pārtrauca četru zaudējumu sēriju un revanšējās Kanādas klubam par neveiksmi pirms divām dienām savā laukumā (114:123).

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā ar 28 punktiem bija Pols Džordžs, bet Vesbrukam “triple-double” ar 18 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 13 piespēlēm. Savukārt “Raptors” šonakt otro spēli pēc kārtas potītes savainojuma dēļ palīdzēt nevarēja Kails Laurijs. Viņa prombūtnē Lenards izcēlās ar 37 punktiem, bet Paskāls Siakams pievienoja 25.

Pie sezonas 49. uzvaras tika “Nuggets”, bez lielām grūtībām viesos tiekot galā ar nīkuļojošo Ņujorkas “Knicks” – 111:93. Denveras klubam tas bija sestais panākumus pēc kārtas, kas ļāvis ar kopējo bilanci 49-22 Rietumu konferences kopvērtējumā noķert čempioni Goldensteitas “Warriors”. Serbu centrs Nikola Jokičs uzvaru kaldināja ar 21 punktu un 17 bumbām zem groziem, bet ar 18 punktiem izcēlās Džamals Marejs.

“Knicks” rindās 21 punkts Emanuelam Mudiejam, 19 punkti Kevinam Noksam, savukārt rezerves centram Mičelam Robinsonam 16 punkti un desmit atlēkušās.

Izmisīgu cīņu par vietu Austrumu konferences “play-off” turpina Orlando “Magic”, šonakt savu skatītāju priekšā pagarinājumā ar 123:119 pieveicot Memfisas “Grizzlies”. Mājinieku labā vismaz 20 punktus guva četri dažādi spēlētāji – Terenss Ross (31 punkts), Evans Furnjē (27 p.), Nikola Vučevičs (25 p.) un D.Dž. Augustīns (20 p.). Tikmēr “Grizzlies” sastāvā 31 punkts Taileram Dorsijam, bet iespaidīgs “double-double” lietuviešu centram Jonam Valančūnam – 23 punkti un 24 atlēkušās bumbas.

“Magic” ar 35 uzvarām un 38 zaudējumiem joprojām saglabā devīto vietu austrumos, taču zaudējumu šonakt piedzīvoja otrs Floridas klubs un Orlando sīvākā konkurente par vietu “play-off” Maiami “Heat” (bilance 35-37), bez variantiem viesos atzīstot līgas līderes Milvoki “Bucks” pārākumu (87:116).

“Heat” sastāvā neviens no spēlētājiem nespēja sasniegt 20 gūto punktu robežu, rezultatīvākajam ar 14 punktiem un deviņām bumbām zem groziem esot Hasanam Vaitsaidam, kamēr “Bucks” uzvaru ar 27 punktiem, astoņām bumbām un septiņām piespēlēm kaldināja Jannis Adetokunbo.

NBA pamatturnīrs, 23. marts

Losandželosas “Lakers” – Bruklinas “Nets” 106:111 (23:20, 20:24, 30:34, 33:33);

Milvoki “Bucks” – Maiami “Heat” 116:87 (33:32, 30:19, 31:18, 22:18);

Hjūstonas “Rockets” – Sanantonio “Spurs” 111:105 (36:24, 26:23, 19:34, 30:24);

Klīvlendas “Cavaliers” – Losandželosas “Clippers” 108:110 (40:25, 20:33, 23:34, 25:18);

Ņujorkas “Knicks” – Denveras “Nuggets” 93:111 (18:37, 24:19, 20:26, 31:29);

Toronto “Raptors” – Oklahomasitijas “Thunder” 109:116 (29:22, 29:26, 22:35, 29:33);

Orlando “Magic” – Memfisas “Grizzlies” 123:119 (23:33, 35:31, 23:31, 29:15, 13:9) – pag.