Tiek atceltas Eirolīgas un Eirokausa sezonas

Jānis Strēlnieks, sportazinas.com
Jānis Strēlnieks | Foto: Maskavas CSKA

“Eirolīgas komerciālo aktīvu” (CEA) akcionāru valde pirmdien videokonferencē ierosināja atcelt Eirolīgas un Eirokausa sezonu, kam piekrita arī klubi, savā tīmekļa vietnē ziņo “Eurohoops.net”.

Sezona atcelta koronavīrusa pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ.

Pirms lēmuma pieņemšanas tādu pašu priekšlikumu ierosināja Eirolīgas turnīra prezidents Žordi Bartomeu un līgas spēlētāju asociācija (ELPA).

Pirmdienas sapulcē Eirolīgas licencētie klubi piekrita Bertomeu piedāvājumam, kas nozīmē abu Eiropas kausu sezonas beigas.

Licencētie klubi Eirolīgā ir Stambulas “Anadolu Efes”, Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, Maskavas CSKA, Stambulas “Fenerbahce Beko”, “Barcelona”, Vitorijas “Kirolbet Baskonia”, Telavivas “Maccabi FOX”, Pirejas “Olympiakos”, Atēnu “Panathinaikos Opap”, Madrides “Real” un Kauņas “Žalgiris”.

Lielais vairums spēlētāju bija pret sezonas atsākšanu, viņu pārstāvjiem sestdienas tikšanās laikā ar Eirolīgas vadību izsakot bažas par iespējamo sacensību atsākšanu. Tikšanās piedalījās 36 spēlētāji, kuru vidū katru no komandām pārstāvēja kapteinis un viens pieredzējis spēlētājs.

Galvenie iemesli sezonas neatsākšanai spēlētāju vidū bija savainojumu riski saīsinātu pirmsturnīra treniņnometņu dēļ un ceļojumu ierobežojumi Covid-19 pandēmijas dēļ.

Līga lēmumu pieņems pašas noteiktajos termiņos – līdz maija beigām – un nepārkāpjot pašas noteikto sacensību beigu datumu – jūlija beigas.

Valde nolēma neatzīt nevienu komandu par 2019./2020.gada sezonas Eirolīgas un Eirokausa čempionu.

Eirolīgas prezidents un izpilddirektora Žordi Bertomeu savā paziņojumā pauda, ka “tas ir visgrūtākais lēmums, kas mums bijis jāpieņem līgas 20 gadu vēsturē”.

“No mums neatkarīgu iemeslu dēļ esam spiesti pārtraukt veiksmīgāko un aizraujošāko sezonu Eiropas basketbola vēsturē,” viņš teica. “Tas notiek pēc divarpus mēnešiem, kuru laikā visi līgas akcionāri saglabāja savu apņēmību un izmantoja visas iespējas, cenšoties līdzjutējiem dāvāt pilnu un īpašu sezonu.”

“Mums bija daudz motivācijas atsākt 2019. /2020.gada sezonu, taču šādā izņēmuma situācijā mums visu citu interešu priekšgalā ir jāizvirza cilvēku – mūsu spēlētāju, treneru, tiesnešu, klubu, viņu darbinieku, līgas darbinieku, raidorganizāciju un visu viņu ģimeņu – veselība,” par lēmumu saka Bertomeu.

“Turpmākajos mēnešos mums būs tikai viena misija – darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai palīdzētu mums atgriezties stiprākiem un izveidotu labāko versiju, kādi varam būt, – laukumā un ārpus tā, lai mēs varētu atkal būt kopā ar līdzjutējiem. Tās nav beigas, bet drīzāk jauns sākums,” jau nākotnē lūkojas Eirolīgas prezidents.

Jaunā Eirolīgas sezona ar to pašu 18 komandu līdzdalību sāksies 1.oktobrī.

Neviens no Eirokausa 2019./2020.gada sezonas klubiem neiegūs vietu nākamās sezonas Eirolīgas turnīrā.

Eirokausa 2020./2021.gada sezonas sacensībās vieta ir garantēta astoņām komandām, kuras kvalificējās šīs sezonas ceturtdaļfinālam, tai skaitā Žaņa Peinera pārstāvētajai Belgradas “Partizan NIS”.

Atlikušās 16 vietas tiks piešķirtas komandām saskaņā ar iegūtajām vietām nacionālajos čempionātos.

Eirokausa sacensības sāksies 30.septembrī.

Līgas vadība atzīmēja interesantās sezonas rezultātā pieaugušo skatītāju interesi par 15% visos Eirolīgas tirgos, vislielākajiem pieauguma tempiem esot Francijā, Izraēlā, Turcijā, Spānijā un Vācijā. Arī televīzijas auditorijas pieaugums aizvadītajā sezonā fiksēts 15% apmērā ar lielāko progresu Francijā, Itālijā, Izraēlā un Vācijā.

Savukārt skatītāju skaita pieaugums bija 12%, sasniedzot 75% no vidējās arēnas noslogotības.

Lēmums vēl formāli jāapstiprina ECA akcionāru sapulcei.

2019./2020.gada sezona tika apturēta 12.martā.

Cerības turpināt sezonu Eirolīgā bija arī četriem Latvijas basketbolistiem.

Eirolīgā pirms turnīra pārtraukšanas līderpozīcijā ar 24 uzvarām 28 spēlēs bija Stambulas “Anadolu Efes” komanda, kurai ar 22 uzvarām seko Madrides “Real” un Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”.

Piektajā vietā ar 19 uzvarām ir Jāņa Strēlnieka Maskavas CSKA, bet Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki” ar 13 uzvarām un 15 zaudējumiem ieņem septīto vietu.

Savukārt Vilērbānas ASVEL ar Rihardu Lomažu sastāvā ar desmit panākumiem un 18 neveiksmēm ir 15.pozīcijā 18 vienību konkurencē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par