Tiesneši atstāj Karsumu bez vārtu guvuma, “Spartak” vairs nedrīkst zaudēt

10/03/2020 20:57

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas “Spartak”, kuras rindās spēlē Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš, šodien Gagarina kausa Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē piekāpās Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas “Dynamo” ar 1:4.

Rezultāts tika atklāts divas minūtes pirms otrā perioda beigām, kad precīzs bija Vadims Šipačovs. Trešajā trešdaļā Karsums panāca izlīdzinājumu, taču vārtu guvums netika ieskaitīts. Vladimirs Krikunovs izmantoja “challenge” un tiesneši fiksēja, ka latvieša komandas biedrs atradās vārtsarga laukumā un traucēja Aleksandram Jerjomenko. Šī situācija nāca par labu “Dynamo”, jo drīz komanda dubultoja pārsvaru pēc Maksima Afinogenova metiena – 2:0.

Trīs minūtes pirms sirēnas “Dynamo” palika trijatā. “Spartak” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un aizsargs Patriks Herslijs ar precīzu metienu no tālās distances samazināja deficītu līdz 2:1. Rezultativitātes punktu nopelnīja Daugaviņš.

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā komanda turpināja spēlēt bez Jerjomenko un ātri ielaida ripu tukšos vārtos – 3:1. Ar to viss nebeidzās, jo no noraidīto soliņa iznākušais Dmitrijs Jaškins arī bija precīzs – 4:1.

Indrašis laukumā pavadītajās 14:33 minūtēs atzīmējās ar vienu metienu pa vārtiem, vienu bloķētu metienu un vienu spēka paņēmienu. Karsums viņam atvēlētajās 12:36 minūtēs trīs reizes meta pa vārtiem, uzvarēja divus no trīs iemetieniem, vienu reizi stājās ripas ceļā un pielietoja divus spēka paņēmienus. Tikmēr Daugaviņš 21:01 minūtes laikā vienu reizi patraucēja pretinieku vārtsargu un pielietoja vienu spēka paņēmienu.

Sērijas sestā spēle tiks aizvadīta 12. martā.

Vēl vienā mačā Novosibirskas “Sibir” ar 2:1 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist” un triumfēja sērijā ar 4-1.